Mäntyharjun keskuskeittiön keittiölaite- ja kalustehankinta
Buyer: Järvi-Saimaan Palvelut Oy
- Published
- 22 May 2025
- Submission deadline
- 18 June 2025, 06:00
- Place of performance
- FI1D1
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00331942-2025
- Reference
- 42407e6d-b406-4f7a-8ab6-3d2cb0e0c0ed
- Official source
- Official source
CPV codes
- 39314000Equipo para cocinas industriales
Description
Järvi-Saimaan Palvelut Oy pyytää tarjousta Mäntyharjun keskuskeittiön keittiölaitteista ja kalusteista oheisten asiakirjojen mukaisesti. Laitteille, kalusteille ja keittiölaitetoimitukselle on asetettu yleiset vaatimukset sekä laitteiden ja kalusteiden määrälliset, toiminnalliset sekä laadulliset vaatimukset on määritelty liitteissä "Yleiset laatuvaatimukset" (liite 1) sekä "Laite- ja kalustekuvaukset ja määrittelyt" (liite 2). Hankinnan osakokonaisuudet ovat: - osa 1. Laitteet - osa 2. Kalusteet Tarjottavien tuotteiden tulee olla liitteissä kuvatun mukaisia. Hankinnasta on julkaistu hankintailmoitus hankintailmoitukset.fi -sivustolla ja Euroopan unionin virallisessa lehdessä. Tarjouksessa tulee ilmoittaa laiteeseen / kalusteeseen kuuluvat vakiovarusteet ja pyydetyt lisävarusteet yksilöityinä tuote- ja yksikköhintatietoineen. Kokonaishankintaan sidottuja lisäalennuksia ei oteta huomioon. Laitteet ja kalusteet tulee toimittaa käyttökuntoon asennettuna ilman rakennusteknisiä ja LVIS-töitä tilaajan ilmoittamaan paikkaan. Haalaus sisältyy hintaan. Toimitusehtona tulee olla TOP tilaajan osoittama kohde (FIN01).
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Suurkeittiölaitteet | 39314000 Equipo para cocinas industriales | — |
| 2 | Suurkeittiökalusteet | 39314000 Equipo para cocinas industriales | — |
Award criteria
- Price — Hinnan vertailu
Official publications
- TED · 00331942-2025 · 22 May 2025
- OJS · 98/2025 · 22 May 2025