Kutsu markkinavuoropuheluun: Mekaaniset alaraajaproteesit
Buyer: Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue
- Published
- 20 October 2025
- Estimated value
- €240,000
- Place of performance
- Kokkola, FI1D5
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00687527-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33183200Prótesis ortopédicas
Description
Tämä on kutsu markkinavuoropuheluun, joka koskee Keski-Pohjanmaan hyvinvointialueen suunnittelemaa mekaanisten alaraajaproteesien hankintaa. Tämä ilmoitus ei ole hankintailmoitus eikä tarjouspyyntö, vaan markkinakartoitus eli tietopyyntö, jonka tarkoituksena on kartoittaa potentiaalisia tarjoajia ja kutsua alan toimijat vuoropuheluun hankinnan sisällön määrittelyistä, jotta valmisteilla oleva kilpailutus voidaan toteuttaa mahdollisimman tarkoituksenmukaisesti. Hankinnasta kiinnostuneista / Markkinavuoropuheluun osallistuvia pyydetään ilmoittamaan yhteystietonsa hankintayksikölle 28.10.2025 mennessä osoitteeseen johanna.kipponen@soite.fi. Tilaaja voi pyytää ilmoittautuneita kommentoimaan kirjallisesti valmisteilla olevia tarjouspyyntömateriaaleja. Tavoitteena on, että hyvinvointialue voi valmistella hankinnasta lopullisen tarjouspyynnön markkinavuoropuheluiden jälkeen. Tietopyynnön perusteella saatavaa tietoa on tarkoitus hyödyntää lopullisen tarjouspyynnön valmistelussa. Hankintayksikkö ei sitoudu toteuttamaan hankintaa tietopyynnön perusteella, eivätkä esitetyt kuvaukset/määritykset sido tilaajaa. Kiinnostuneiden tarjoajien antamat kommentit/huomiot käsitellään luottamuksellis…
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00687527-2025 · 20 October 2025
- OJS · 201/2025 · 20 October 2025