Kørebaneafmærkning 2023
Buyer: Kolding kommune
- Published
- 4 December 2023
- Submission deadline
- 11 January 2024, 12:00
- Estimated value
- 6,800,000 kr
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00733542-2023
- Reference
- 2c0572b6-196f-48e4-9c8b-c00478c80766
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45233221Trabajos de pintura de la superficie de la calzada
Description
Udbuddet vedrører levering af kørebaneafmærkningsydelser til hele Kolding Kommune. Dette omfatter genmarkering, nymarkering og demarkering som ikke udføres i forbindelse med etablering af anlægsprojekter og igangværende funktionskontrakter. Den vindende tilbudsgiver bliver eneleverandør for Kolding Kommune i hele rammeaftalens løbetid. Uanset ovenstående, gælder rammeaftalen ikke for de kørebaneafmærkningsydelser, hvor Ordregiver i forvejen har en igangværende aftale med et andet selskab. Ved offentliggørelsen af udbudsbekendtgørelsen, har Ordregiver en funktionskontrakt på større veje som derfor er undtaget dette udbud. Ordregiver kan oplyse at den omtalte aftale kun udgør en begrænset del af de samlede kørebaneafmærkningsydelser som Ordregiver forventer at bestille.
Award criteria
- Price — Pris
Official publications
- TED · 00733542-2023 · 4 December 2023
- OJS · 233/2023 · 4 December 2023