JAVNA NABAVA LABORATORIJSKIH UREĐAJA, INSTRUMENATA I OPREME
Buyer: Hrvatski geološki institut
- Published
- 23 December 2025
- Submission deadline
- 29 December 2025, 13:00
- Estimated value
- €3,241,077
- Place of performance
- HR050
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00855632-2025
- Reference
- 88df7b2a-54f4-43ed-b022-313ebe6b1910
- Official source
- Official source
CPV codes
- 38000000Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)
Description
Predmet nabave su laboratorijski uređaji, instrumenti i oprema, podijeljeno na grupe: GRUPA 1. MULTIKOLEKTORSKI MASENI SPEKTROMETAR S INDUKTIVNO SPREGNUTOM PLAZMOM, NEBULIZATOROM I AUTOUZORKIVAČEM GRUPA 2. SUSTAV ZA LASERSKU ABLACIJU I MASENI SPEKTROMETAR S INDUKTIVNO SPREGNUTOM PLAZMOM I AUTOMATSKIM UZORKIVAČEM GRUPA 3. MASENI SPEKTROMETRI IZOTOPNIH OMJERA (IRMS) S TRI PERIFERNE JEDINICE GRUPA 4. PRETRAŽNI ELEKTRONSKI MIKROSKOP S DETEKTORIMA ZA SEKUNDARNE I POVRATNO-RASPRŠENE ELEKTRONE, ZA ELEMENTNU ANALIZU I KATODNU LUMINISCENCIJU GRUPA 5. UREĐAJ ZA DATIRANJE METODAMA LUMINESCENCIJE 1 GRUPA 6. UREĐAJ ZA DATIRANJE METODAMA LUMINESCENCIJE 2 GRUPA 7. GAMASPEKTROMETRIJSKI SUSTAV Postupak javne nabave provodi se u sklopu projekta "Obnova infrastrukture i nabava instrumenata u Hrvatskom geološkom institutu - Geoznanstveni laboratoriji (GEOLAB)", NPOO.C3.2.R2-I2.04.0001. Detaljan opis predmeta nabave nalazi se u priloženim minimalnim tehničkim specifikacijama po grupi predmeta nabave.
Lots (7)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | MULTIKOLEKTORSKI MASENI SPEKTROMETAR S INDUKTIVNO SPREGNUTOM PLAZMOM, NEBULIZATOROM I AUTOUZORKIVAČEM | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €1,061,106 |
| 2 | SUSTAV ZA LASERSKU ABLACIJU I MASENI SPEKTROMETAR S INDUKTIVNO SPREGNUTOM PLAZMOM I AUTOMATSKIM UZORKIVAČEM | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €584,452 |
| 3 | MASENI SPEKTROMETRI IZOTOPNIH OMJERA (IRMS) S TRI PERIFERNE JEDINICE | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €934,472 |
| 4 | PRETRAŽNI ELEKTRONSKI MIKROSKOP S DETEKTORIMA ZA SEKUNDARNE I POVRATNO-RASPRŠENE ELEKTRONE, ZA ELEMENTNU ANALIZU I KATODNU LUMINISCENCIJU (SEM-EDS-BSE-CL) | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €327,210 |
| 5 | UREĐAJ ZA DATIRANJE METODAMA LUMINESCENCIJE 1 | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €57,717 |
| 6 | UREĐAJ ZA DATIRANJE METODAMA LUMINESCENCIJE 2 | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €148,424 |
| 7 | GAMASPEKTROMETRIJSKI SUSTAV | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €127,696 |
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost ponuđenog uređaja: dinamički raspon od 0 do 5.000.000 impulsa u sekundi (CPS) mjerljiv i bilježiv na tri brojača iona (SEM ili ekvivalent). Ukoliko ponuditelj…
- Quality — Naručitelj boduje količinu (broj) ponuđenih Faradayevih čašica na način da boduje ponude u kojima se nudi 16 i više Faradayevih čašica. Ukoliko ponuditelj ponudi manje od 16 Faradayevih čašica (ali…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost ponuđenog uređaja: OSJETLJIVOST NA TRAGOVE (eng. abundance sensitivity) MJERENA NA NOMINALNOJ MASI 237U U ODNOSU NA MASU 238U, S IONSKOM ZRAKOM URANIJA ≥ 4 V…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost ponuđenog uređaja 1: EFIKASNOST PLAZME U RAZDVAJANJU OKSIDA (CeO+/Ce+): ≤ 1,5% Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu funkcionalnost, njegova…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost ponuđenog uređaja 1: POZADINSKI ŠUM, cps MJERENO NA MASI m/z=9: ≤ 0.2 Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu funkcionalnost, njegova će…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost ponuđenog uređaja 1: BRZINA SKENIRANJA (amu/sec): ≥ 5000 Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu funkcionalnost, njegova će ponuda biti…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost ponuđenog uređaja 1: OSJETLJIVOST (Mcps/ppm) PRI PONUĐENOJ KONFIGURACIJI: Li (7) (Mcps/ppm): ≥ 200 Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost uređaja 1: IZMJENA PERIFERIJA POMOĆU SUČELJA ZA AUTOMATSKO PREBACIVANJE (IRMS STAVKA 1). Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost uređaja 1: BROJ PLINOVA KOJI SE MOGU SIMULTANO KORISTITI KROZ UNIVERZALNO SUČELJE ZA KONTINUIRANI PROTOK PLINOVA (IRMS STAVKA 1): 6 ili više plinova. Ukoliko…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnosti uređaja 4: BROJ POJAČALA OD 10¹³ Ω (IRMS STAVKA 4): ≥ 4 pojačala. Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže ovu dodatnu funkcionalnost, njegova će ponuda…
- Quality — Naručitelj boduje dodatnu funkcionalnost uređaja 4: IZVOR IONA S NAPONOM UBRZANJA ZA IRMS NAMIJENJEN ZA MJERENJE GRUPIRANIH IZOTOPA (IRMS STAVKA 4): 10 kV. Ukoliko ponuditelj ne ponudi ili ne dokaže…
Official publications
- TED · 00855632-2025 · 23 December 2025
- OJS · 247/2025 · 23 December 2025