Izrada tehnoloških programa i platformi za rad na projveri informacija: copilot - podrška za factcheck procese- NPOO
- Published
- 14 April 2025
- Submission deadline
- 13 May 2025, 12:00
- Estimated value
- €220,000
- Place of performance
- HR050
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00241509-2025
- Reference
- ed08e964-3040-4eb3-8ca4-fde7c18b920e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48800000Sistemas y servidores de información
Description
Predmet nabave je nabava izrade tehnoloških programa i platformi za rad na provjeri informacija: Copilot – podrška factcheck procesa odnosno razvoja alata temeljenog na principima umjetne inteligencije za pomoć u provjeri istinitosti medijskih činjenica, a kao dodatnog alata povrh tzv. Suradničke platforme Točno tako, Naručitelja Agencija za elektroničke medije. Informacijski sustav koji se nabavlja predstavlja znanstveno-istraživački projekt. Naime, tijekom implementacije projekta, uz sam razvoj alata, ponuditelj mora dokazati izvedivost korištenja umjetne inteligencije u procesima provjere medijskih činjenica, mora dokazati mogućnosti povezivanja s različitim izvorima vjerodostojnih činjenica te, u konačnici, omogućiti njihovu provjeru u odnosu na znanstvene izvore.
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — S obzirom na ozbiljnost i složenost posla za koji će Naručitelj koristiti stručnjake koji su predmet ovog postupka javne nabave, Naručitelj kao kriterij određuje specifično iskustvo ključnih…
- Quality — Maksimalan broj bodova koji svaka ponuda može ostvariti u okviru ovog kriterija je 20 bodova, pri čemu je minimalno trajanje jamstvenog roka 2 godine od dana izvršenja svih ugovorenih obveza i…
Official publications
- TED · 00241509-2025 · 14 April 2025
- OJS · 73/2025 · 14 April 2025