Η αριθ. 12/2025 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΚΑΙ ΣΥΡΟΥ
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- Published
- 17 December 2025
- Submission deadline
- 17 February 2026, 15:00
- Estimated value
- €2,401,613
- Place of performance
- ΣΥΡΟΣ, EL422
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00840271-2025
- Reference
- 3bf087be-89c6-4a16-96fe-e4e5b8e7c8c1
- Official source
- Official source
CPV codes
- 38540000Máquinas y aparatos de pruebas y medida
- 38100000Instrumentos de navegación y meteorológicos
- 38127000Estaciones meteorológicas
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 31710000Equipo electrónico
- 31681300Circuitos eléctricos
- 42662100Equipo eléctrico de soldadura
- 42612000Centro de mecanizado
Description
Διακήρυξη Ηλεκτρονικού, Ανοικτού, Διεθνούς Διαγωνισμού με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας- τιμής για την «Προμήθεια τεχνικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού Καλύμνου και Σύρου» προς κάλυψη αναγκών των Α.Ε.Ν./Πλοιάρχων Σύρου, Α.Ε.Ν./Πλοιάρχων Καλύμνου και Α.Ε.Ν./Μηχανικών Καλύμνου συνολικής προϋπολογισθείσας αξίας σύμβασης #2.978.000,00€# (συμπεριλαμβανομένων Φ.Π.Α. και λοιπών κρατήσεων) με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής.
Lots (23)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΕΙΔΟΣ Α Εργαστήριο Εφαρμογών Φυσικής για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΣΥΡΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385592 | 38540000 Máquinas y aparatos de pruebas y medida | €16,129 |
| 2 | ΕΙΔΟΣ B Εξοπλισμός Μετεωρολογίας και Διαφόρων Οργάνων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΣΥΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385597 | 38100000 Instrumentos de navegación y meteorológicos | €24,194 |
| 3 | ΕΙΔΟΣ Γ Σύστημα διαδραστικών οθονών (Πινάκων) αφής (Τεμάχια 3) για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΣΥΡΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385600 | 31710000 Equipo electrónico | €38,710 |
| 4 | ΕΙΔΟΣ Δ Εργαστήριο πολυμέσων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΣΥΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385605 | 31710000 Equipo electrónico | €72,581 |
| 5 | ΕΙΔΟΣ Ε Προσομοιωτής χειρισμού υγρού φορτίου για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385614 | 31710000 Equipo electrónico | €201,613 |
| 6 | ΕΙΔΟΣ ΣΤ Προσομοιωτής Μηχανοστασίου για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385618 | 31710000 Equipo electrónico | €540,323 |
| 7 | ΕΙΔΟΣ Ζ Εργαστήριο Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων Πλοίων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385648 | 31710000 Equipo electrónico | €96,774 |
| 8 | ΕΙΔΟΣ Η Εργαστήριο ηλεκτρικών μηχανών για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385650 | 31710000 Equipo electrónico | €129,032 |
| 9 | ΕΙΔΟΣ Θ Εργαστήριο ηλεκτρικών κυκλωμάτων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385651 | 31710000 Equipo electrónico | €40,323 |
| 10 | ΕΙΔΟΣ ΙΑ΄Εργαστήριο ψηφιακών συστημάτων – PLC για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385654 | 31710000 Equipo electrónico | €56,452 |
| 11 | ΕΙΔΟΣ ΙΒ΄ Εργαστήριο Συστημάτων Αυτόματου Ελέγχου (ΣΑΕ) για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385655 | 31710000 Equipo electrónico | €177,419 |
| 12 | ΕΙΔΟΣ ΙΓ΄ Εργαστήριο Τεχνουργεία-Μηχανοστάσιο για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385656 | 31710000 Equipo electrónico | €88,710 |
| 13 | ΕΙΔΟΣ ΙΔ΄ Εργαστήριο Βοηθητικών Μηχανημάτων & Δικτύων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385657 | 31710000 Equipo electrónico | €169,355 |
| 14 | ΕΙΔΟΣ ΙΕ΄ Εργαστήριο καυσίμων-λιπαντικών για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385659 | 31710000 Equipo electrónico | €153,226 |
| 15 | ΕΙΔΟΣ ΙΣΤ΄ Εργαστήριο ψύξης-κλιματισμού για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385661 | 31710000 Equipo electrónico | €129,032 |
| 16 | ΕΙΔΟΣ ΙΖ΄ Εργαστήριο πολυμέσων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385662 | 31710000 Equipo electrónico | €64,516 |
| 17 | ΕΙΔΟΣ ΙΗ΄ Εργαστήριο τεχνουργείο- ηλεκτροσυγκολλητήριο για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385663 | 31710000 Equipo electrónico | €48,387 |
| 18 | ΕΙΔΟΣ ΙΘ΄ Εργαστήριο τεχνουργείο- φλογοχειριστήριο για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385665 | 31710000 Equipo electrónico | €36,290 |
| 19 | ΕΙΔΟΣ Κ΄ Εργαστήριο τεχνουργείο- μηχανουργείο για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385666 | 31710000 Equipo electrónico | €153,226 |
| 20 | ΕΙΔΟΣ ΚΑ΄ Εργαστήριο τεχνουργείο- CAD CAM (CNC) για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385668 | 31710000 Equipo electrónico | €104,839 |
| 21 | ΕΙΔΟΣ ΚΒ΄ Εργαστήριο τεχνουργείο- εφαρμοστήριο για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385669 | 42612000 Centro de mecanizado | €8,065 |
| 22 | ΕΙΔΟΣ ΚΓ΄ Εργαστήριο τεχνουργείο- σωληνουργείο για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385671 | 42612000 Centro de mecanizado | €12,097 |
| 23 | ΕΙΔΟΣ Ι 'Εργαστήριο ηλεκτρονικών για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ/ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 385653 | 31710000 Equipo electrónico | €40,323 |
Award criteria
- Quality
- Price — To κριτήριο κατακύρωσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής.
Official publications
- TED · 00840271-2025 · 17 December 2025
- OJS · 243/2025 · 17 December 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- Η αριθ. 11/2025 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την για την παροχή υπηρεσιών με τίτλο «Αναβάθμιση, συντήρηση και τεχνική υποστήριξη της…
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 01/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm»
- Η αριθ. 01/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm»
- Προκήρυξη ανοικτού δημόσιου διεθνούς επαναληπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την εξυπηρέτηση δρομολογιακών γραμμών με σύναψη σύμβασης ή…
- Η αριθ. 08/2026 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου για την Προμήθεια τεχνικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για την Α.Ε.Ν. Λακωνίας
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗ ΣΤΕΛΕΧΩΜΕΝΩΝ ΜΕΣΩΝ (DRONES) ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ