Η αριθ. 09/2025 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την Προμήθεια τεχνικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για την Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού Ηπείρου
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- Published
- 17 November 2025
- Submission deadline
- 1 December 2025, 15:00
- Estimated value
- €1,395,161
- Place of performance
- Πρέβεζα, EL541
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00761654-2025
- Reference
- 4682ffe5-bf3a-407e-b0cd-d791d8d86ee1
- Official source
- Official source
CPV codes
- 31710000Equipo electrónico
- 38100000Instrumentos de navegación y meteorológicos
- 38127000Estaciones meteorológicas
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 38540000Máquinas y aparatos de pruebas y medida
Description
Διακήρυξη Ηλεκτρονικού, Ανοικτού, Διεθνούς Διαγωνισμού με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας- τιμής για την προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια τεχνικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για την Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού Ηπείρου» συνολικής προϋπολογισθείσας αξίας σύμβασης ενός εκατομμυρίου επτακοσίων τριάντα χιλιάδων ευρώ #1.730.000,00€# (συμπεριλαμβανομένων Φ.Π.Α. και λοιπών κρατήσεων) με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής.
Lots (9)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΕΙΔΟΣ Α Προσομοιωτής ECDIS-RADAR ARPA για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377649 | 31710000 Equipo electrónico | €258,065 |
| 2 | ΕΙΔΟΣ B Προσομοιωτής Χειρισμού Υγρού Φορτίου για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377650 | 31710000 Equipo electrónico | €201,613 |
| 3 | ΕΙΔΟΣ Γ Προσομοιωτής Γεφύρας για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377651 | 31710000 Equipo electrónico | €459,677 |
| 4 | ΕΙΔΟΣ Δ Προσομοιωτής GMDSS για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377652 | 31710000 Equipo electrónico | €185,484 |
| 5 | ΕΙΔΟΣ Ε Σύστημα διαδραστικών οθονών (Πινάκων) αφής (5 τεμ.) για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377653 | 31710000 Equipo electrónico | €64,516 |
| 6 | ΕΙΔΟΣ ΣΤ Εξοπλισμός Μετεωρολογίας και διαφόρων οργάνων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377654 | 38100000 Instrumentos de navegación y meteorológicos | €24,194 |
| 7 | ΕΙΔΟΣ Ζ Εκπαιδευτικός εξοπλισμός για οργάνωση αίθουσας τηλεκπαίδευσης – τηλεδιάσκεψης για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377655 | 31710000 Equipo electrónico | €112,903 |
| 8 | ΕΙΔΟΣ Η Εργαστήριο Εφαρμογών Φυσικής για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377656 | 38540000 Máquinas y aparatos de pruebas y medida | €16,129 |
| 9 | ΕΙΔΟΣ Θ Εργαστήριο πολυμέσων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΗΠΕΙΡΟΥ ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 377657 | 31710000 Equipo electrónico | €72,581 |
Award criteria
- Quality
- Price — To κριτήριο κατακύρωσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής.
Official publications
- TED · 00761654-2025 · 17 November 2025
- OJS · 221/2025 · 17 November 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- Η αριθ. 11/2025 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την για την παροχή υπηρεσιών με τίτλο «Αναβάθμιση, συντήρηση και τεχνική υποστήριξη της…
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 01/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm»
- Η αριθ. 01/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm»
- Προκήρυξη ανοικτού δημόσιου διεθνούς επαναληπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την εξυπηρέτηση δρομολογιακών γραμμών με σύναψη σύμβασης ή…
- Η αριθ. 08/2026 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου για την Προμήθεια τεχνικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για την Α.Ε.Ν. Λακωνίας
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗ ΣΤΕΛΕΧΩΜΕΝΩΝ ΜΕΣΩΝ (DRONES) ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ