Helen Oy:n kaukolämmön lämmönsäätimien hankinta
Buyer: Helen Oy
- Published
- 9 September 2024
- Estimated value
- €850,000
- Place of performance
- FI1B1
- Procedure
- Restricted procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00539929-2024
- Reference
- 3f06ae0a-38ff-48a8-9950-2318223a5544
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09320000Vapor, agua caliente y productos afines
- 09324000Calefacción a larga distancia
- 32440000Equipo de telemetría y equipo terminal
- 32441000Equipo de telemetría
- 32441100Sistema telemétrico de vigilancia
- 32441200Equipo de telemetría y control
Description
Helen Oy ("Tilaaja" tai "Hankintayksikkö") etsii tässä hankinnassa 1-3 puitesopimustoimittajaa vastaamaan Tilaajan Heatflex/Lämpöoptimi-hankkeen asiakkaiden kiinteistöjen lämmönjakokeskuksiin asennettavien, Tilaajan asettamien vaatimusten mukaisista lämmönsäätimien toimituksista alustavasti 01.01.2025 - 31.12.2028 välisenä aikana. Sopimuskauden aloitus riippuu Sopimuksen allekirjoitushetkestä. Edellä mainitun perussopimuskauden lisäksi tämä kilpailutus sisältää mahdollisuuden 2 vuoden optiokauteen. Hankinnan kohdetta esitellään yksityiskohtaisemmin tarjouspyynnön mukana tulevilla liitteillä. Hankinnan läpiviennin aikataulu alustavasti (muutokset mahdollisia): - Hankintailmoitus / osallistumispyyntö: ~vk 36 / 2024 - Osallistumishakemusten jättö: ~vk 38 / 2024 - Tarjoajavalinta: ~vk 39 - 40 / 2024 - Tarjouspyyntö: ~vk 41 - 42 / 2024 - Tarjousten jättö: ~vk 44-45 / 2024 - Sopimuksen allekirjoitus: heti, kun se on lakiteknisesti mahdollista - Sopimus tulee voimaan allekirjoituksesta. Tämän hankintamenettelyn mukaisen puitejärjestelyn ennakoitu enimmäisarvo on 850 000 euroa (alv 0%) kuudessa (6) vuodessa, sisältäen peruskauden sekä mahdolliset optiokaudet. Kaukolämmön lämmönsääti…
Award criteria
- Price — Kokonaishinnan painotus 65 %.
- Quality — Laadullisten kriteereiden painotus 35 % 1) Takuuajan pidennys 15 % 2) Toimitusten aloitusaika 15 % 3) Teknisen kuvauksen tietoturvavaatimukset 5 %
Official publications
- TED · 00539929-2024 · 9 September 2024
- OJS · 175/2024 · 9 September 2024