HANKINTAILMOITUS: Vimpelin kunnan talvikunnossapidon hankinnan kilpailutus
Buyer: Vimpelin kunta
- Published
- 22 August 2025
- Submission deadline
- 22 September 2025, 12:00
- Place of performance
- Vimpeli, FI199
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00549766-2025
- Reference
- 407b3656-d84c-4b62-b031-29a02492d643
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90610000Servicios de limpieza y barrido de calles
- 90620000Servicios de limpieza y eliminación de nieve
Description
Vimpelin kunta (Tilaaja) pyytää tarjouksia talvikunnossapidon osalta, tämän tarjouspyynnön ja muun tarjouspyyntöaineiston mukaisesti. Kyseessä on hankintalain (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016) mukainen EU-kynnysarvon ylittävä palveluhankinta. Hankinnan kohteena olevat auraustyöt ja muut kunnossapitotyöt ovat hankintalain mukaisia palveluhankintoja, joiden pääasiallinen CPV-koodi on 90610000 - Katujen puhtaanapito- ja lakaisupalvelut ja lisäkoodin hankintanimikkeistö on 90620000 – Lumenaurauspalvelut. Tarjoajat valitaan kokonaistaloudellisen edullisuuden vertailuperusteiden mukaisesti. Tarjoajat voivat tarjota yhtä osaa, useampaa osaa tai kaikkia osia.Tarjoajan tulee jättää täytetty tarjouslomake tarjouksensa yhteydessä Hilma-tarjousportaalissa. Tarjoajien tulee täyttää tarjouslomakkeet ja toimittaa ne tarjouksensa yhteydessä. Kaikki osa-alueet vertaillaan omana kokonaisuutena ja jokaiselle osa-alueelle valitaan yksi (1) toimittaja. Mikäli useampi tarjoaja saa saman pistemäärän, Tilaaja arpoo valittavan tarjoajan. Arvonta on oikeuskäytännössä hyväksytty tapa. Tarkemmat ja yksityiskohtaisemmat tiedot osa-alueista on kuvattu muualla tarjouspyyntöain…
Award criteria
- Price — Tarjousten valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus, jonka perusteena on hinta-laatu (hinta 60 % ja laatu 40 %). Hinta: Hinnan pisteytyksessä käytetään vertailuhinnan suhteellista…
- Quality — Tarjousten valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus, jonka perusteena on hinta-laatu (hinta 60 % ja laatu 40 %). Laatu: Laadun pisteytyksessä käytetään liitteenä olevan tarjouspyynnön,…
Official publications
- TED · 00549766-2025 · 22 August 2025
- OJS · 160/2025 · 22 August 2025