HANKINTAILMOITUS: Sastamalan kaupungin Tervakallion leirintäalueen käyttöoikeussopimuksen hankinta
Buyer: Sastamalan kaupunki
- Published
- 23 April 2024
- Submission deadline
- 3 June 2024, 20:59
- Place of performance
- Sastamala, FI197
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00239760-2024
- Reference
- aa38c8eb-d21f-4674-ab77-02b1ba044125
- Official source
- Official source
CPV codes
- 55200000Zonas de acampada y otros alojamientos no hoteleros
Description
Sastamalan kaupunki (Tilaaja) pyytää tarjouksia Tervakallion leirintäalueen käyttöoikeussopimuksen hankinnan kokonaisuudesta, tämän tarjouspyynnön ja muun tarjouspyyntöaineiston mukaisesti. Kyseessä on hankintalain (Laki julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista 1397/2016, https://www.finlex.fi/fi/laki/alkup/2016/20161397) mukainen EU-kynnysarvon ylittävä käyttöoikeussopimuksen palveluhankinta, jolla hankitaan palveluoperaattori (Palveluntuottaja) Tervakallion leirintäalueelle. Palveluoperaattorin kanssa laaditaan vuokrasopimus tarjouspyyntöaineiston ehdoilla. Tervakallion leirintäalue sijaitsee Rautaveden rannalla Sastamalassa, osoitteessa Uittomiehenkatu 26. Alueelta löytyy vastaanottorakennus, jonka yhteydessä on pieni myymälä ja kesäkahvila. Alueella on lisäksi vaunualue, matkaparkki, kolme erilaista saunaa, yhdeksän leirintämökkiä ja leirintämökkien läheisyydessä sijaitseva huoltorakennus, josta löytyy WC ja suihku. Puistomaisella vaunualueella on n. 90 vaunupaikkaa, joista kausipaikkoja on yhteensä n. 30 kpl. Tervakallion vaunualueella on myös talvikauden matkaparkki. Alueelta löytyy myös majoitusvaihtoehtoina asuntovaunu sekä lomahuoneisto. Alueella on myös vuonna…
Award criteria
- Quality — Laadun osalta annetaan pisteitä investointisuunnitelman (enimmäispisteet 30 p), toimintasuunnitelman (enimmäispisteet 40 p) sekä tarjoajan nimeämän toiminnanjohtajan kokemuksen (enimmäispisteet 30 p)…
Official publications
- TED · 00239760-2024 · 23 April 2024
- OJS · 80/2024 · 23 April 2024