El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesFramework agreementAccelerated procedure

Genudbud af Rammeaftale om Levering af Profilmateriale til Danmarks Formandskab for EU, delaftale 1 og 2

Buyer: Udenrigsministeriet

Published
12 March 2025
Submission deadline
26 March 2025, 11:00
Estimated value
1,000,000 kr
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00161988-2025
Reference
eb6e35df-3344-442b-9cf2-555bb5d05777
Official source
Official source

CPV codes

Description

Ved nærværende udbud ønsker Udenrigsministeriet at indgå rammeaftaler om indkøb af profilmaterialer til Danmarks formandskab for EU. Profilmaterialerne omfatter én kuglepen, én notesblok og to forskellige notesbøger. Alle produkterne skal specialfremstilles, idet de skal have formandsskabslogoet påtrykt. Der er til nogle af produkterne desuden krav til farven. De detaljerede krav til profilmaterialet fremgår af udbudsmaterialet som Bilag 1 Kravspecifikation. Mængderne der forventes indkøbt af hvert produkt fremgår af Bilag 2 Tilbudsliste. Udenrigsministeriet har opdelt rammeaftalen i 2 særskilte delaftaler. Delaftalerne er som følger: Delaftale 1: Kuglepenne, Notesblokke og Notesbøger med omslag (Delaftale 1) Delaftale 2: Kvalitetsnotesbøger (Delaftale 2) Hver delaftale tildeles til én leverandør. Det er tilladt at byde på mere end én delaftale og der er ingen begrænsning for antallet af delaftaler der kan tildeles samme tilbudsgiver. Dette udbud er et genudbud af delaftale 1 og 2 fra ” Udbud af Rammeaftale om Levering af Profilmateriale til Danmarks Formandskab for EU”, med udbudsbekendtgørelsesnummer 46478-2025.

Lots (2)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Delaftale 1 Kuglepenne, Notesblokke og Notesbøger 30000000 Máquinas, equipo y artículos de oficina y de informática, excepto mobiliario y paquetes de software 1,000,000 kr
2 Delaftale 2: Kvalitetsnotesbøger 30000000 Máquinas, equipo y artículos de oficina y de informática, excepto mobiliario y paquetes de software 150,000 kr

Award criteria

Official publications