Forhåndsmeddelse om udbud af dentale håndinstrumenter og øvrigt tilbehør
Buyer: Københavns Kommune - Sundheds- og Omsorgsforvaltningen
- Published
- 10 November 2023
- Place of performance
- DK011
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00685163-2023
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33100000Equipamiento médico
- 33131000Instrumentos de dentista
- 33136000Instrumento rotativo y abrasivo
Description
Nærværende bekendtgørelse igangsætter ikke selve udbuddet.Formålet er at meddele markedet, at Københavns Kommune agter at offentliggøre et EU-udbud af rammeaftale om levering af dentale håndinstrumenter og øvrigt mindre tilbehør til kommunens voksentandpleje samt børne- og ungdomstandpleje (i alt ca. 36 tandlægeklinikker).Den årlige kontraktværdi estimeres til 1.250.000 kr. (ekskl. moms).Foreløbig tidsplan:13. dec. 2023: Udbudsbekendtgørelse sendes til TED-databasen.20. jan. 2024: Frist for indsendelse af spørgsmål til udbudsmaterialet.24. jan. 2024: Frist for ordregivers spørgsmål til udbudsmaterialet.31. jan. 2024: Frist for afgivelse af tilbud.1. kvartal 2024: Kontraktindgåelse
Official publications
- TED · 00685163-2023 · 10 November 2023
- OJS · 217/2023 · 10 November 2023
Other tenders from Københavns Kommune - Sundheds- og Omsorgsforvaltningen
- TED Grøn DIS - 3 lokationer i København 2026-2027
- Udbud af helhedspleje efter ældreloven samt praktisk støtte og personlig pleje efter serviceloven for borgere i eget hjem
- Tildeling - Udbud af aftale om etablering og drift af et hus i København for nyankomne grønlændere i social udsathed eller i risiko herfor
- Skybrudsprojekt i Lersøparken
- Rammeaftale om ad hoc-ejendomsservice
- Indkøb af 7 stk. kørebanespredere
- Udbud af skadebehandling af motor-, bygnings-, løsøre- og ansvarsskader til Københavns Kommune
- UDBUD AF RAMMEAFTALE OM LEVERING OG SERVICERING MV. AF TRÆNINGSMASKINER
- Udbud af Juridisk bistand
- Udbud af kontrakt om et fælles tidsregistreringssystem til Københavns Kommune