Forhåndsmeddelelse vedr. kommende udsendelse af udbudsbekendtgørelse for totalentrepriseudbud med forudgående prækvalifikation
Buyer: Boligkontoret Århus
- Published
- 6 December 2024
- Submission deadline
- 22 April 2025, 10:00
- Estimated value
- 95,000,000 kr
- Place of performance
- Århus N, DK042
- Lots
- 1
- Notice number
- 00746598-2024
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45000000Trabajos de construcción
Description
Udbud vil omhandle facaderenovering af 5 boligblokke med tilhørende landskabsbearbejdning. Udbuddet gennemføres som begrænset udbud og med forudgående prækvalifikation i overensstemmelse med bekendtgørelse af udbudsloven § 58-60. Udbuddet omfatter 2 faser: en prækvalifikationsfase "fase 1" og en tilbudsfase "fase 2". Ordregiver vil udvælge fem ansøgere, som vil blive opfordret til at afgive bud. Der ydes ikke vederlag i forbindelse med deltagelse i prækvalifikation og tilbudsafgivelse. - ÆNDRING, forud for prækvalifikationen ansøger bygherre om byggetilladelse for projektet, så byggetilladelse foreligger sammen med udbudsmaterialet i "fase 2". Der vil således kunne afgives tilbud med baggrund i et projektmateriale hvortil der foreligger en byggetilladelse. Prækvalifikationsmaterialet vil være tilgængelig fra 06.02.2025 via link til Byggeprojekt.dk
Official publications
- TED · 00746598-2024 · 6 December 2024
- OJS · 238/2024 · 6 December 2024