Forhåndsmeddelelse vedr. kommende udsendelse af udbudsbekendtgørelse for totalentrepriseudbud med forudgående prækvalifikation
Buyer: Boligkontoret Århus
- Published
- 5 November 2024
- Submission deadline
- 24 February 2025, 12:00
- Estimated value
- 95,000,000 kr
- Place of performance
- Århus N, DK042
- Lots
- 1
- Notice number
- 00670542-2024
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45000000Trabajos de construcción
Description
Udbud vil omhandle facaderenovering af 5 boligblokke med tilhørende landskabsbearbejdning. Udbuddet gennemføres som begrænset udbud og med forudgående prækvalifikation i overensstemmelse med bekendtgørelse af udbudsloven § 58-60. Udbuddet omfatter 2 faser: en prækvalifikationsfase og en tilbudsfase. Ordregiver vil udvælge fem ansøgere, som vil blive opfordret til at afgive bud. Der ydes ikke vederlag i forbindelse med deltagelse i prækvalifikation og tilbudsafgivelse.
Official publications
- TED · 00670542-2024 · 5 November 2024
- OJS · 215/2024 · 5 November 2024