El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Services

Flytteudbud Sct. Olaiparken og Klosterparken

Buyer: Kalundborg almennyttige Boligselskab Sct. Olaiparken, afd. 1506 og Klosterparken, afd. 1501 v/ DAB

Published
3 March 2025
Place of performance
DK022
Procedure
Restricted procedure
Documents
2
Notice number
00139131-2025
Reference
6c04d6f6-bee7-431d-ac06-9a0f47ccabd8
Official source
Official source

CPV codes

Description

Nærværende udbudsbekendtgørelse gælder for hermed udbudte flytteopgaver for Kalundborg almennyttige Boligselskab Sct. Olaiparken, afd. 1506 og Klosterparken, afd. 1501. Der henvises til udbudsmaterialet for yderligere information om afdelingerne. Udbuddet af flytteopgaven gennemføres som et begrænset udbud i overensstemmelse med §§ 58-60 i Udbudsloven. Den udbudte kontrakt er opdelt i to delkontrakter. Der kan bydes på begge kontrakter. Delkontrakt 1 vedrører flytning af indbo for DAB Klosterparken, afd. 1501 (”Klosterparken”) Delkontrakt 2 vedrører flytning af indbo for DAB Sct. Olaiparken, afd. 1506 (”Sct. Olaiparken”) Krav til opgaven fremgår af udbudsmaterialet. En økonomisk aktør udelukkes fra deltagelse, hvis den økonomiske aktør er omfattet af en af de obligatoriske udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 134 a, 135, stk. 1-3 og § 136, stk. 1, nr. 1.-4. En økonomisk aktør udelukkes ligeledes, hvis den økonomiske aktør er omfattet af en af de frivillige udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 137, stk. 1, nr. 1-2. Rådets forordning (EU) 2022/576 gælder tilsvarende: Der kan ikke tildeles kontrakt til følgende virksomheder, jf. Rådets forordning (EU) 2022/576 af 8. April 2022 om ændrin…

Lots (2)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Delkontrakt 1 - Klosterparken, afd. 1501
Kalundborg, DK022
60000000 Servicios de transporte (excluido el transporte de residuos)
2 Delkontrakt 2 - Sct. Olaiparken afd. 1501
Kalundborg, DK022
60000000 Servicios de transporte (excluido el transporte de residuos)

Award criteria

Official publications

Other tenders from Kalundborg almennyttige Boligselskab Sct. Olaiparken, afd. 1506 og Klosterparken, afd. 1501 v/ DAB