Fagentrepriseudbud - Kærene
Buyer: AG Construction A/S på vegne af Boligforeningen AAB
- Published
- 9 September 2025
- Submission deadline
- 22 October 2025, 12:00
- Place of performance
- DK021
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00586124-2025
- Reference
- 886c5537-c518-4981-8d6b-1ba340e5016b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45200000Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil
Description
Nærværende udbudsbekendtgørelse gælder for udbud af fagentreprise. Opgaven udbydes i fagentrepriser af AG Construction, som er Totalentreprenør på byggeriet. AG Construction er delegeret bygherre på vegne af Boligforeningen AAB, der er ordregiver. Projektet omfatter 56 almene boliger, der indrettes som 1 til 4 rums lejligheder og kælder. Fagentrepriserne er inddelt i følgende områder: Entreprise A: Byggemodning Entreprise B: Grundstøbning Entreprise C: Elementvægge, dæk og søjler Entreprise C2: Badekabineleverance Entreprise D: Mureentreprisen Entreprise G: Smedeentreprisen Entreprise H: VVS Entreprise J: Ventilation Entreprise K: El Entreprise S: Malerentreprisen Projektet består af almene boliger, der opføres med offentlig støtte og er underlagt den for sådanne sager gældende lovgivning med tilhørende cirkulærer og vejledninger. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i overensstemmelse med §§ 56-57 i udbudsloven. Entreprisekontrakten er betinget af kommunal godkendelse af Skema B. Såfremt opstartstidspunkt udskydes grundet forsinket byggesagsbehandling af byggetilladelse og/eller Skema B godkendelse, forskydes alle sanktionsgivende datoer tilsvarende (tidsplan paralle…
Lots (10)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Entreprise A - Byggemodning | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 2 | Entreprise B - Grundstøbning | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 3 | Entreprise C- Elementvægge, dæk og søjler | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 4 | Entreprise C2 - Badekabineleverance | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 5 | Entreprise D - Mureentreprisen | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 6 | Entreprise G - Smedeentreprisen | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 7 | Entreprise H - VVS | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 8 | Entreprise J - Ventilation | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 9 | Entreprise K - El | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
| 10 | Entreprise S - Malerentreprisen | 45200000 Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil | — |
Award criteria
- Price — Pris - se udbudsbetingelserne
- Quality — Organisation og bemanding - se udbudsbetingelserne
Official publications
- TED · 00586124-2025 · 9 September 2025
- OJS · 172/2025 · 9 September 2025