EXTINDEREA ȘI MODERNIZAREA SECȚIEI DE POLITRAUMATOLOGIE în cadrul obiectivului de investiție „CONSOLIDAREA CAPACITĂȚII DE INTERVENȚIE ÎN POLITRAUMA SEVERĂ PRIN DEZVOLTAREA CENTRULUI A.R.C. (ADVANCE RESPONSE CENTER) – CASA AUSTRIA”
Buyer: Spital Clinic Judetean de Urgenta "Pius Brinzeu" Timisoara
- Published
- 29 August 2025
- Submission deadline
- 8 September 2025, 15:00
- Estimated value
- 33,489,531 RON
- Place of performance
- RO424
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00566079-2025
- Reference
- 8140e660-b52e-4ac2-a70e-3307cfb0fca9
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45215120Trabajos de construcción de edificios de medicina especializada
Description
Investiția are în vedere Consolidarea capacității de intervenție prin dezvoltarea unui centru de răspuns avansat pt.pacienții critici politraumatizați prin extinderea și modernizarea Secției de Politraumatologie, inclusiv prin alinierea la normativele în vigoare a spațiilor dedicate spitalizării continue. Obiectivul general al proiectului este de a moderniza, refunctionaliza si anvelopa cladirea Casa Austria SCJUPB Timisoara si dotarea cu echipamente si utilaje tehnologice in conf.cu Normativul NP015/2022.Serviciile de proiectare și execuția lucrărilor solicitate vor fi realizate de Contractant in conf.cu cerințele și caracteristicile/specificatiile minime precizate in caietul de sarcini și Doc.de Avizare a Lucrărilor de Intervenție (DALI) cu anexele sale, care fac parte integrantă din doc.de atribuire.Activitatile contractului, care includ proiectarea, executia lucrărilor, asistența tehnică din partea proiectantului, precum și recepția vor fi realizate în intervalele de timp solicitate în caietul de sarcini atașat prezentului anunț de participare, la final fiind obligatorie îndeplinirea indicatorilor aprobați pt.obiectivul de investiție.Val.estimata a contractului de achiziție p…
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Conform Caiet de Sarcini
Official publications
- TED · 00566079-2025 · 29 August 2025
- OJS · 165/2025 · 29 August 2025
Other tenders from Spital Clinic Judetean de Urgenta "Pius Brinzeu" Timisoara
- Echipamente Medicale în cadrul proiectului “Consolidarea educației doctorale și postdoctorale în domeniile medical, medico-dentar şi…
- Echipamente medicale pentru imbunatatirea tratarii AVC in cadrul proiectului "Raspuns Rapid pentru Vieti Salvate - Imbunatatirea tratarii…
- Acord cadru de furnizare medicamente I
- Echipamente medicale pentru imbunatatirea tratarii AVC in cadrul proiectului "Raspuns Rapid pentru Vieti Salvate - Imbunatatirea tratarii…
- Echipamente medicale pentru imbunatatirea tratarii AVC in cadrul proiectului "Raspuns Rapid pentru Vieti Salvate - Imbunatatirea tratarii…
- Acord cadru achizitie - Materiale sanitare
- Acord cadru furnizare materiale sanitare
- Acord cadru furnizare Materiale sanitare
- Servicii de dezvoltare aplicații informatice pentru extinderea procesului de digitalizare
- EXTINDEREA ȘI MODERNIZAREA SECȚIEI DE POLITRAUMATOLOGIE în cadrul obiectivului de investiție „CONSOLIDAREA CAPACITĂȚII DE INTERVENȚIE ÎN…