ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ - ΜΕΛΕΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ (A)
Buyer: ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
- Published
- 9 April 2025
- Estimated value
- €13,290,333
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00231338-2025
- Reference
- 55e71ba8-3ae2-4168-bf26-cd5836679c6d
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71410000Servicios de urbanismo
Description
Στο πλαίσιο της σύμβασης θα εκπονηθεί μελετητικό αντικείμενο που εμπίπτει στο πεδίο εφαρμογής του ν. 4412/2016, με αντικείμενο την εκπόνηση τοπικών πολεοδομικών σχεδίων – μελετών, σύμφωνα με το ν. 4759/2020 (ΦΕΚ 245/Α/9-12-2020), όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει, και με τα προβλεπόμενα στα έγγραφα της σύμβασης και τεύχη του διαγωνισμού.
Lots (6)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τμήμα 1: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΜΕΓΙΣΤΗΣ | 71410000 Servicios de urbanismo | €169,982 |
| 2 | Τμήμα 2: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ IΘΑΚΗΣ | 71410000 Servicios de urbanismo | €227,850 |
| 3 | Τμήμα 3: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΚΑΡΠΑΘΟΥ (ΔΕ ΚΑΡΠΑΘΟΥ, ΟΛΥΜΠΟΥ) ΚΑΙ ΔΗΜΟΥ ΗΡΩΙΚΗΣ ΝΗΣΟΥ ΚΑΣΟΥ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,153,769 |
| 4 | "Τμήμα 4:ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΣΥΡΟΥ - ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ (ΔΕ ΑΝΩ ΣΥΡΟΥ, ΕΡΜΟΥΠΟΛΕΩΣ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑΣ) " | 71410000 Servicios de urbanismo | €867,096 |
| 5 | Τμήμα 5: ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΕΝΟΤΗΤΑ Ι (ΔΕ ΓΡΕΒΕΝΩΝ, ΒΕΝΤΖΙΟΥ, ΗΡΑΚΛΕΩΤΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,394,688 |
| 6 | Τμήμα 6:ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΔΗΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΙ (ΔΕ ΑΒΔΕΛΛΑΣ, ΑΓ. ΚΟΣΜΑ, ΓΟΡΓΙΑΝΗΣ, ΔΟΤΣΙΚΟΥ, Θ. ΖΙΑΚΑ, ΜΕΣΟΛΟΥΡΙΟΥ, ΠΕΡΙΒΟΛΙΟΥ, ΣΑΜΑΡΙΝΑΣ, ΣΜΙΞΗΣ, ΦΙΛΙΠΠΑΙΩΝ) | 71410000 Servicios de urbanismo | €1,701,654 |
Award criteria
- Quality — ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- Price — ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- Price — ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- Price — ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- Price — ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- Price — ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ORBIS ENGINEERING ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ Ι.Κ.Ε. | €1,625,581 | — |
| ΝΕΞΟΥΣ ΝΤΙΖΑΙΝ ΣΤΟΥΝΤΙΟ Ε.Ε. | €1,625,581 | — |
| ΑΙΚ. ΓΕΩΡΓΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΕΕ | €1,625,581 | — |
| ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Β. ΒΟΥΛΕΛΛΗΣ | €1,625,581 | — |
| ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΑΜΟΣΧΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Ε.Ε. | €1,625,581 | — |
| ENCODIA ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,248,373 | — |
| Δ. ΚΑΝΝΑΒΟΣ - Κ. ΣΙΑΜΠΑΡΙΝΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,248,373 | — |
| ΤΟΠΟΔΟΜΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ | €1,098,965 | — |
| ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Ε.Ε. | €1,098,965 | — |
| ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | €1,098,965 | — |
Official publications
- TED · 00231338-2025 · 9 April 2025
- OJS · 70/2025 · 9 April 2025