Dotarea și amenajarea spațiului expozițional cu tematică: dedicată plantelor, dedicată animalelor și ihtiologică, în cadrul obiectivului de investiții „Amenajare Zonă Cultural-Recreativă Trei Lacuri din municipiul Câmpia Turzii”
Buyer: Municipiul Campia Turzii
- Published
- 2 June 2025
- Submission deadline
- 30 June 2025, 15:00
- Estimated value
- 2,117,902 RON
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00351494-2025
- Reference
- 4c2d9f0d-5fa3-4938-91a5-b333b9ad7a0d
- Official source
- Official source
CPV codes
- 39154000Equipamiento de exposición
Description
Prezenta achiziție are ca scop realizarea unui ansamblu expozițional tematic, cu caracter educativ și recreativ, dedicat: florei locale și habitatelor vegetale din zona complexului, faunei caracteristice ecosistemelor din România si habitatelor acvatice specifice ecosistemelor din România. Expoziția va integra: 1. plante vii și uscate, alături de elemente vizuale și instalații botanice, în scopul informării și sensibilizării publicului larg cu privire la rolul plantelor în menținerea echilibrului ecologic. 2. animale naturalizate și reprezentări vizuale ale habitatelor acestora, în scopul informării și sensibilizării publicului larg cu privire la importanța protejării speciilor sălbatice. 3. pești vii și elemente vizuale sugestive, în scopul informării și sensibilizării publicului larg cu privire la importanța conservării biodiversității. Autoritatea contractantă va organiza o procedură de achiziție prin licitație publică cu 3 loturi astfel: Lot nr. 1 – Dotarea și amenajarea spațiului expozițional cu tematică dedicată plantelor, în cadrul obiectivului de investiții „Amenajare Zonă Cultural-Recreativă “Trei Lacuri” din municipiul Câmpia Turzii”. Lot nr. 2 – Dotarea și amenajarea s…
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Dotarea și amenajarea spațiului expozițional cu tematică dedicată plantelor, în cadrul obiectivului de investiții „Amenajare Zonă Cultural-Recreativă “Trei Lacuri” din municipiul Câmpia Turzii” | 39154000 Equipamiento de exposición | — |
| 2 | Dotarea și amenajarea spațiului expozițional cu tematică dedicată animalelor, în cadrul obiectivului de investiții „Amenajare Zonă Cultural-Recreativă “Trei Lacuri” din municipiul Câmpia Turzii | 39154000 Equipamiento de exposición | — |
| 3 | Dotarea și amenajarea spațiului expozițional cu tematică ihtiologică, în cadrul obiectivului de investiții „Amenajare Zonă Cultural-Recreativă “Trei Lacuri” din municipiul Câmpia Turzii” | 39154000 Equipamiento de exposición | — |
Award criteria
- Price — Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
Official publications
- TED · 00351494-2025 · 2 June 2025
- OJS · 104/2025 · 2 June 2025