DOTAREA CU APARATURA SI ECHIPAMENTE MEDICALE A AMBULATORULUI SPITALULUI JUDETEAN DE URGENTA SATU MARE-RELICITATE
Buyer: SPITALUL JUDETEAN SATU MARE
- Published
- 19 November 2025
- Submission deadline
- 22 December 2025, 15:00
- Estimated value
- 911,785 RON
- Place of performance
- RO115
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00765954-2025
- Reference
- a61e11b6-06d2-4ead-aed3-7ff9afd55a39
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33100000Equipamiento médico
Description
Prin achizitionarea produselor descrise in Anexa 1, autoritatea contractanta doreste sa raspunda necesitatilor identificate in cadrul spitalului, in baza referatului nr. 24389/10.11.2025. intocmit de Medic coordonator Ambulatoriul de Specialitate Dr. Barabasi Carmen aprobate de conducerea unitatii.Echipamentele ce vor fi achizitionate sunt strict necesare pentru dotarea Ambulatorului SJUSM. Lotul 1 este lot relicitat din procedura avand anunt de participare nr. CN 1083556, deoarece nu a fost depusa nici o oferta admisibila iar celelalte loturi sunt relicitate deoarece au fost reziliate doua acorduri cadru si anume: AC 461/20.11.2023 si AC 452/20.11.2025 din licitatia cu anunt de participare nr.CN 1053032 Se solicita demararea procedurii de licitație având în vederea aprobarea proiectului cu COD APEL: PS/451/PS_P1/OP4/RSO4.5/PS_P1_RSO4.5_A2 - Investiții în infrastructura publică a ambulatoriilor unităților sanitare/structurilor sanitare publice - dotare. Proiectul urmărește dotarea cu aparatură de ultimă generație în vederea asigurării accesului egal la asistență medicală și asigurarea rezilienței sistemelor de sănătate, inclusiv în ceea ce privește asistența medicală primară, pre…
Lots (8)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | BICICLETA | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 2 | sistem de ultra sonografie performant cu sonda convexa | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 3 | ecograf multidisciplinar doppler cu 2 sonde cu consola, printer si alte periferii integrate | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 4 | ecograf ocular | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 5 | Defibrilator | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 6 | trusa de prim ajutor /trusa urgenta | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 7 | ecograf | 33100000 Equipamiento médico | — |
| 8 | Ecograf dermatologic | 33100000 Equipamiento médico | — |
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Punctajul se acorda astfel: Se atribuie un număr maxim de 20 de puncte suplimentare în funcție de perioada de garanție extinsă ofertată față de specificațiile tehnice minime solicitate în caietul de…
- Quality — Punctajul se acorda astfel: Se atribuie un număr maxim de 20 de puncte suplimentare în funcție de perioada de garanție extinsă ofertată față de specificațiile tehnice minime solicitate în caietul de…
- Quality — Punctajul se acorda astfel: Se atribuie un număr maxim de 20 de puncte suplimentare în funcție de perioada de garanție extinsă ofertată față de specificațiile tehnice minime solicitate în caietul de…
- Quality — Punctajul se acorda astfel: Se atribuie un număr maxim de 20 de puncte suplimentare în funcție de perioada de garanție extinsă ofertată față de specificațiile tehnice minime solicitate în caietul de…
- Quality — Punctajul se acorda astfel: Se atribuie un număr maxim de 20 de puncte suplimentare în funcție de perioada de garanție extinsă ofertată față de specificațiile tehnice minime solicitate în caietul de…
Official publications
- TED · 00765954-2025 · 19 November 2025
- OJS · 223/2025 · 19 November 2025