Доставка на лабораторни реактиви и консумативи - част 6
Buyer: НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЬР ПО ЗАРАЗНИ И ПАРАЗИТНИ БОЛЕСТИ
- Published
- 4 November 2025
- Submission deadline
- 8 December 2025, 23:59
- Estimated value
- 107,619 лв.
- Place of performance
- BG411
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00727834-2025
- Reference
- cdac30f5-b925-4f94-88cf-aea0bf3406ba
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33696500Reactivos de laboratorio
Description
Доставка на лабораторни реактиви и консумативи - част 6 Обществената поръчка включва 30 обособени позиции. Техническата спецификация за отделните подпозиции е подробно описана в Приложение 1.
Lots (30)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Антибиотични дискове, съвместими с диск-диспенсър на Oxoid и автоматично отчитане на апарат Biomic V3 - 43 250 броя дискове | 33696500 Reactivos de laboratorio | 5,190 лв. |
| 2 | Дискове и среди за определяне на микробна чувствителност с устройство BD BBL™ Sensi-Disc™ dispenser (Beckton Dickinson) - 9500 броя дискове и 1200 броя петри | 33696500 Reactivos de laboratorio | 2,368 лв. |
| 3 | Консумативи и реактиви за биохимичен анализатор INDIKO PLUS - 37 набора | 33696500 Reactivos de laboratorio | 9,265 лв. |
| 4 | Антигени за доказване на Salmonella Typhi, Paratyphi A, Paratyphi B и Paratyphi C чрез реакция Видал в опаковка до 2 мл. - 60 милилитра | 33696500 Reactivos de laboratorio | 6,300 лв. |
| 5 | Референтни материали от Chlamydia psittaci - 3 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,960 лв. |
| 6 | Набори за амплификация на региони за генотипизиране на мутации, свързани с лекарствена резистентност при хепатитни вируси - 72 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 9,960 лв. |
| 7 | Праймер с LNA (locked nucleic acid - подчертаното) бази, скала на синтез 50 наномола, пречистен чрез HPLC или еквивалент, F - CPA GCC TGC GTG GC; P = C или T - 1 брой | 33696500 Reactivos de laboratorio | 216 лв. |
| 8 | Среда за контрол на стерилност на повърхности с лецитин и туин. Контактни петри тип Rodac или еквивалент за мониторинг на повърхности - 120 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 168 лв. |
| 9 | Двойно белязани сонди за провеждане на Real Time RT-PCR с MGB стабилизиращ гасител или еквивалентен, скала на синтез 40-50 нмол (nmol), HPLC или еквивалентно пречистване - 2 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 780 лв. |
| 10 | Вакутейнери за вземане на венозна кръв, да съдържат натриев цитрат и фикол, подходящи за изолиранe на PBMC от кръв чрез центрофугиране - 120 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,000 лв. |
| 11 | Триптон (пептон от казеин) - 500 грама | 33696500 Reactivos de laboratorio | 250 лв. |
| 12 | Набори за NGS секвениране съвместими със секвенатори на Illumina - 3 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 33,000 лв. |
| 13 | Набор за намножаване на вирусна РНК чрез едностъпкова система за real time RT-PCR, включващ всички необходими компоненти за протичане на реакцията - 1000 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 2,500 лв. |
| 14 | Набор с дехидратирани субстрати (асимилационни тестове) мануална галерия за биохимична колориметрична идентификация на дрожди - минимум 13 броя захари и 2 броя ензимни тестове - 40 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 588 лв. |
| 15 | Двойно белязана сонда в 5'- HEX, а в 3'- BHQ1 (или аналогичен тъмен гасител в този спектър) с модифицирани бази от тип Locked Nucleic Acid (LNA) отбелязани в квадратни скоби - 1 брой | 33696500 Reactivos de laboratorio | 216 лв. |
| 16 | Модифицирана phi29 полимераза за целогеномна амплификация. Да работи при температура 42°С. Да продуцира ДНК фрагменти до 70кб - 1000 единици | 33696500 Reactivos de laboratorio | 700 лв. |
| 17 | ELISA тест за доказване на антитела срещу Francisella tularensis в човешки серум или плазма, отчитане при 405 nm - 384 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 4,723 лв. |
| 18 | Real Time PCR кит за качествено доказване на Bacillus anthracis. Тестът да е съвместим с апарат MIC PCR - 50 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 400 лв. |
| 19 | Real Time PCR кит за качествено доказване на Clostridium botulinum тип A, B, E, F. Чувствителност | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,170 лв. |
| 20 | Real Time PCR кит за качествено доказване на Vibrio cholerae, Vibrio parahaemolyticus and Vibrio vulnificus. Чувствителност | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,620 лв. |
| 21 | Real Time PCR кит за качествено доказване на Francisella tularensis. Тестът да е съвместим с апарат MIC PCR - 50 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 400 лв. |
| 22 | Оксидазен тест: - стрипове за откриване на бактериална цитохромоксидаза; - провеждане чрез нанасяне на чиста бактериална култура на импрегнираната зона на стрипа - 100 броя стрипове | 33696500 Reactivos de laboratorio | 123 лв. |
| 23 | Набор за мултиплексна детекция и диференциране на HSV-1, HSV-2, и CMV чрез Real-Time PCR - 96 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 768 лв. |
| 24 | Набор за детекция на EBV чрез Real-Time PCR - 288 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,440 лв. |
| 25 | Комплект за екстракция на нуклеинова киселина, предназначен за изолиране и пречистване на ДНК от урогенитални тампони, урина, простатна течност и други биологични материали - 500 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,500 лв. |
| 26 | Набор за детекция и диференциране на CMV чрез Real-Time PCR - 192 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 960 лв. |
| 27 | Серуми за фазова инверсия по метода на Svengard, готов за употреба за реакция аглутинация на предметно стъкло - 54 милилитра | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,447 лв. |
| 28 | Набор за PCR за детекция на диарогенни E. coli, включващ групите EHEC, EIEC, EPEC и ETEC - 200 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 4,480 лв. |
| 29 | Консумативи за MICRONAUT-S - 40 броя; 80 броя плаки и 40 броя епруветки | 33696500 Reactivos de laboratorio | 2,400 лв. |
| 30 | Набори за Real-time PCR за доказване на особено опасни бактериални патогени, включващи универсален qPCR мастер микс, праймери и сонди, вътрешна, положителна и отрицателна контроли - 200 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,727 лв. |
Award criteria
- Price — Критерият за възлагане е: -„най-ниска цена” на основание чл. 70, ал. 2, т. 1 от ЗОП. За настоящата обществена поръчка, показателят за оценка на офертите по критерия „най-ниска цена” е най-ниската…
Official publications
- TED · 00727834-2025 · 4 November 2025
- OJS · 212/2025 · 4 November 2025
Other tenders from НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЬР ПО ЗАРАЗНИ И ПАРАЗИТНИ БОЛЕСТИ
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- "Доставка на лабораторни апарати по проекти финансирани от ФНИ по обособени позиции"
- „Доставка на лабораторни реактиви и консумативи - Част 4“
- „Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- част 2“
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- част 5
- Доставка на лабораторни реактиви и консумативи - част 7
- Доставка на диагностични тестове за ХИВ