„Доставка на лабораторни реактиви и консумативи“ част 4
Buyer: НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЬР ПО ЗАРАЗНИ И ПАРАЗИТНИ БОЛЕСТИ
- Published
- 20 June 2025
- Submission deadline
- 23 July 2025, 23:59
- Estimated value
- 183,532 лв.
- Place of performance
- BG411
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00401258-2025
- Reference
- 9cb745f4-3e79-4889-b210-bce71aa1e6b2
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33696500Reactivos de laboratorio
Description
„Доставка на лабораторни реактиви и консумативи“ част 4 Обществената поръчка включва 46 обособени позиции. Техническата спецификация за отделните подпозиции е подробно описана в Приложение 1.
Lots (46)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Мастермикс 2x за real-time PCR анализ, съдържащ термично активираща се ДНК полимераза, дезоксирибонуклеотиди (вкл. dUTP) и буфер; вода без нуклеази в отделни епруветки. До 4500 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,600 лв. |
| 2 | Микс 2х за конвенционален Hot start PCR, съдържащ всички необходими компоненти за мултиплексна PCR реакция, включително буфер за директно накапване на гел, съдържащ минимум 2 индикаторни багрила. До 3000 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,300 лв. |
| 3 | Набор за намножаване на вирусна РНК чрез едностъпкова система за real time RT-PCR. До 1000 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 2,500 лв. |
| 4 | Молекулни ДНК маркери с отделно багрило за накапване. До 2600 микрограма | 33696500 Reactivos de laboratorio | 4,027 лв. |
| 5 | Флуоресцентно багрило, заместващо етидиевия бромид за визуализация на ДНК и РНК в агарозни и полиакриламидни гелове. До 3500 микролитра | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,750 лв. |
| 6 | ДВОЙНО БЕЛЯЗАНИ СОНДИ ЗА REAL-TIME PCR, с нефлуоресциращ гасител, скала на синтез 40-50 нмол, HPLC или еквивалентно пречистване. До 8 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,501 лв. |
| 7 | ДВОЙНО БЕЛЯЗАНИ СОНДИ ЗА REAL-TIME PCR с МGB стабилизиращ гасител или еквивалентен, скала на синтез 40-50 нмол. До 3 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,170 лв. |
| 8 | Набор за ръчна екстракция на вирусна ДНК от безклетъчни биологични материали; колонно-базиран. До 100 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 567 лв. |
| 9 | Набор за изолиране на високомолекулна ≥ 20 кб геномна ДНК, свободна от РНК; от клинични материали, телесни течности, тъкани и бактерии. До 2350 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 10,387 лв. |
| 10 | Колумбия агар с овнешка кръв, разлят в 90 мм петри. До 1800 броя петри | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,224 лв. |
| 11 | Пликове за генериране на специфични атмосферни условия за култивиране на бактерии. До 930 броя пликове | 33696500 Reactivos de laboratorio | 4,715 лв. |
| 12 | Пепсин с протеолитична активност 1:10 000. До 500 грама | 33696500 Reactivos de laboratorio | 650 лв. |
| 13 | Mултиплексен Real-time PCR тест за откриване на Mycoplasma genitalium и минимум пет маркера за резистентност към макролиди (MgPa, A2058G, A2059G, A2059C, A2058T, A2058C плюс вътрешна контрола) от клиничен материал, съвместим с апарат LC480 II. До 200 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 6,840 лв. |
| 14 | Mултиплексен qPCR тест за откриване на Neisseria gonorrhoeae (N. gonorrhoeae Opa, PorA) и секвенции свързани с чувствителност към Ципрофлоксацин (gyrA S91 – див тип, gyrA S91F – мутация) от клиничен материал, съвместим с апарат LC480 II. До 200 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 7,760 лв. |
| 15 | Реагенти за детекция на легионела. До 80 флакона | 33696500 Reactivos de laboratorio | 2,520 лв. |
| 16 | Набор с дехидратирани субстрати (асимилационни тестове) мануална галерия за биохимична колориметрична идентификация на дрожди - минимум 13 броя захари и 2 броя ензимни тестове. До 40 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 588 лв. |
| 17 | Модифицирана тиогликолатна среда с екстракт от черен дроб за изолиране на микрорганизми продуциращи биофилм и при перипротезни инфекции. До 200 броя епруветки | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,600 лв. |
| 18 | Тест за автоматично флоуцитометрично определяне на процент на моноцити, T, B и NK лимфоцити в една епруветка с цяла кръв. До 300 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 18,000 лв. |
| 19 | Набор за екстракция и пречистване на РНК и ДНК от клинични материали - периферна кръвна плазма, гръбначномозъчна и амниотична течност, назални и орофарингеални тампони и слюнка. До 300 реакции | 33696500 Reactivos de laboratorio | 1,620 лв. |
| 20 | Комплект за вътрешна контролна проба за контрол на ефективността на екстракцията на нуклеинови киселини и отсъствието на PCR инхибитори в пробите. До 576 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 150 лв. |
| 21 | Консумативи за система за генетичен анализ GeXP. До 10 броя и 172 милилитра | 33696500 Reactivos de laboratorio | 39,200 лв. |
| 22 | Двойно белязана сонда в 5'- HEX, а в 3'- BHQ1 (или аналогичен тъмен гасител в този спектър) с модифицирани бази от тип Locked Nucleic Acid (LNA) отбелязани в квадратни скоби [ ]; скала на синтез минимум до 12 наномола (nmol) сонда за провеждане на real-time PCR за доказване на Neisseria gonorrhoeae. До 1 брой | 33696500 Reactivos de laboratorio | 216 лв. |
| 23 | Комплект за набогатяване на микробна ДНК от смесени ДНК проби, на базата на специфичен профил на метилиране, така че микробиомното разнообразие да не се променя след набогатяването. До 48 реакции | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,408 лв. |
| 24 | Модифицирана phi29 полимераза за целогеномна амплификация. Да работи при температура 42С. До 1000 единици | 33696500 Reactivos de laboratorio | 700 лв. |
| 25 | Реагентен набор, съвместим с апарат Miseq, включващ всички необходими химикали, реагенти, буфери, и поточни клетки, които позволяват генериране на до 15 Gb и 25 милиона прочити при 2 X 300 bp секвениране. До 2 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 10,200 лв. |
| 26 | Пастьорови пипети, стерилни, за еднократна употреба, вместимост 1 мл, градуирани през 250 мкл, прозрачни, опаковани поединично. До 700 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 392 лв. |
| 27 | Предпазна маска-респиратор клас FFP3, според ЕN 149:2001+А1:2009, сгъваема, опакована поединично, с клапан за издишан въздух, с лента за оформяне на носа, ластик без латекс. До 500 броя | 33696500 Reactivos de laboratorio | 3,355 лв. |
| 28 | Карболфуксин за оцветяване по метод на Цил-Нилсен. До 200 милилитра | 33696500 Reactivos de laboratorio | 6 лв. |
| 29 | НАБОРИ ЗА РАБОТА С МУЛТИПЛЕКСНА СИСТЕМА Luminex 200х. До 60 литра; 2 броя и 288 теста | 33696500 Reactivos de laboratorio | 17,746 лв. |
| 30 | Консумативи за работа с хематологичен анализатор Sysmex XN-350. До 300 литра и 692 милилитра | 33696500 Reactivos de laboratorio | 9,772 лв. |
Award criteria
- Price — Критерият за възлагане е: -„най-ниска цена” на основание чл. 70, ал. 2, т. 1 от ЗОП. За настоящата обществена поръчка, показателят за оценка на офертите по критерия „най-ниска цена” е най-ниската…
Official publications
- TED · 00401258-2025 · 20 June 2025
- OJS · 117/2025 · 20 June 2025
Other tenders from НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЬР ПО ЗАРАЗНИ И ПАРАЗИТНИ БОЛЕСТИ
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- Част 1
- "Доставка на лабораторни апарати по проекти финансирани от ФНИ по обособени позиции"
- „Доставка на лабораторни реактиви и консумативи - Част 4“
- „Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- част 2“
- Доставка на медицински изделия за диагностика на инфекции- част 5
- Доставка на лабораторни реактиви и консумативи - част 7
- Доставка на диагностични тестове за ХИВ