Διακήρυξη Ψηφιακός Μετασχηματισμός Δήμου Δράμας
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΔΡΑΜΑΣ
- Published
- 25 August 2025
- Submission deadline
- 24 September 2025, 16:00
- Estimated value
- €1,083,901
- Place of performance
- ΔΡΑΜΑ, EL514
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00551387-2025
- Reference
- 49476d59-879f-41df-9fdc-7442269b9a48
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 35125100Sensores
- 34926000Equipo de control de aparcamientos
- 32441200Equipo de telemetría y control
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 72210000Servicios de programación de paquetes de software
- 72212000Servicios de programación de software de aplicación
Description
Διακήρυξη Ψηφιακός Μετασχηματισμός Δήμου Δράμας. Αντικείμενο της παρούσας σύμβασης (Υποέργο 1) είναι η υλοποίηση δέσμης δράσεων ψηφιακού μετασχηματισμού του Δήμου, που θα του επιτρέψουν το «ψηφιακό άλμα» και την σταδιακή μετατροπή του σε μια «έξυπνη πόλη», φιλική προς το περιβάλλον και τους πολίτες, ικανή να διασφαλίσει την αειφόρο ανάπτυξη και να ενισχύσει την ποιότητα ζωής κατοίκων/επιχειρήσεων της περιοχής. Οι δράσεις έχουν επιλεγεί από το marketplace της σχετικής πρόσκλησης «Ψηφιακός Μετασχηματισμός ΟΤΑ», είναι σε πλήρη συμφωνία με την ψηφιακή στρατηγική του Δήμου και αναφέρονται ακολούθως: 1. Έξυπνο Σύστημα Ελεγχόμενης Στάθμευσης (ΣΕΣ) (κωδ. δράσης 1) 2. Έξυπνες διαβάσεις πεζών, και φιλικές προς ΑμεΑ (κωδ. δράσης 4) 3. Έξυπνα συστήματα ενεργειακής διαχείρισης δημοτικών και σχολικών κτιρίων (κωδ. δράσης 9) 4. Πλατφόρμα διαχείρισης παιδικών σταθμών, ενημέρωσης γονέων με smart εφαρμογή κτλ (κωδ. δράσης 13) 5. Ψηφιακή πλατφόρμα διαχείρισης ευπαθών ομάδων (κωδ. δράσης 14) 6. Πολιτιστικές - Αθλητικές εκδηλώσεις - Διαχείριση ηλεκτρονικού εισιτηρίου (κωδ. δράσης 20) 7. Κεντρική ενιαία πλατφόρμα διαχείρισης και συλλογής δεδομένων δράσεων ψηφιακού μετασχηματισμού των ΟΤΑ (κωδ. δράσης 35…
Award criteria
- Quality — Όπως περιγράφονται στην Ενότητα 2.3 "Κριτήρια Ανάθεσης" της Διακήρυξης.
Official publications
- TED · 00551387-2025 · 25 August 2025
- OJS · 161/2025 · 25 August 2025