Διακήρυξη για την προμήθεια επιβατικών αυτοκινήτων
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ
- Published
- 3 November 2025
- Submission deadline
- 2 December 2025, 15:00
- Estimated value
- €104,000
- Place of performance
- EL431
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00725306-2025
- Reference
- e9be5f44-3280-49b5-9b31-7f5302c258df
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34113100Jeeps
- 34110000Automóviles para pasajeros
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια συνολικά πέντε (5) καινούργιων υβριδικών επιβατικών αυτοκινήτων για τις ανάγκες μετακινήσεων του προσωπικού των Υπηρεσιών του Δήμου. Τα οχήματα αυτά θα συμβάλουν στην ανανέωση του δημοτικού στόλου ο οποίος αποτελείται στη πλειοψηφία του από οχήματα πεπαλαιωμένα τα οποία όχι μόνο καταναλώνουν περισσότερα καύσιμα με όλες τις δυσμενείς συνέπειες από πλευράς κόστους χρήσης και περιβαλλοντικής επιβάρυνσης, αλλά επιπλέον καθίστανται αναξιόπιστα ως προς τη συνεχή διαθεσιμότητα τους λόγω των αυξημένων απαιτήσεων επισκευών και συντήρησης. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) 34113100-3 και 34110000-1. Προσφορές υποβάλλονται για όλες τις ομάδες οχημάτων είτε για οποιαδήποτε από αυτές με την προϋπόθεση (επί ποινή αποκλεισμού) ότι η προσφορά θα περιλαμβάνει όλα τα αναφερόμενα οχήματα της αντίστοιχης ομάδας. Είναι δυνατή η υποβολή προσφοράς που θα περιλαμβάνει διαφορετικά μοντέλα οχημάτων της ομάδας Β (καθένα από τα οποία θα πρέπει να πληρεί τις ελάχιστες απαιτήσεις που αναφέρονται στη ΔΠΕ 04/2025 Μελέτης της Δ/νσης Περιβάλλοντος και Αγροτικής Παραγωγής), τα οποία όμως και επί …
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Ομάδα 1: Επιβατικό αυτοκίνητο τύπου SUV | 34113100 Jeeps | €24,000 |
| 2 | Ομάδα 2: Επιβατικό αυτοκίνητο | 34110000 Automóviles para pasajeros | €80,000 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00725306-2025 · 3 November 2025
- OJS · 211/2025 · 3 November 2025