ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΠΙΒΑΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ
- Published
- 28 November 2024
- Submission deadline
- 3 January 2025, 15:00
- Estimated value
- €69,358
- Place of performance
- EL431
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00726432-2024
- Reference
- f795571e-b490-4277-baf1-52c9a9ceff32
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34113100Jeeps
- 34110000Automóviles para pasajeros
Description
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΠΙΒΑΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ. Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια συνολικά πέντε (5) καινούργιων επιβατικών αυτοκινήτων για την κάλυψη των υπηρεσιακών αναγκών του Δήμου Χερσονήσου. Τα οχήματα αυτά θα συμβάλουν στην ανανέωση του δημοτικού στόλου ο οποίος αποτελείται στη πλειοψηφία του από οχήματα πεπαλαιωμένα τα οποία όχι μόνο καταναλώνουν περισσότερα καύσιμα με όλες τις δυσμενείς συνέπειες από πλευράς κόστους χρήσης και περιβαλλοντικής επιβάρυνσης, αλλά επιπλέον καθίστανται αναξιόπιστα ως προς τη συνεχή διαθεσιμότητα τους λόγω των αυξημένων απαιτήσεων επισκευών και συντήρησης. Τα οχήματα ταξινομούνται σε δυο ομάδες ανάλογα με τα επιθυμητά χαρακτηριστικά τους ενώ οι τεχνικές προδιαγραφές και οι λοιπές απαιτήσεις που θα πρέπει να πληρούνται, αναφέρονται αναλυτικά στις Τεχνικές Προδιαγραφές τις ΔΠΕ 17/2023 Μελέτης της Δ/νσης Περιβάλλοντος και Αγροτικής Παραγωγής. Επισημαίνεται ότι: Στις προσφερόμενες τιμές των οχημάτων περιλαμβάνεται κάθε απαιτούμενη δαπάνη για τη θέση τους σε κυκλοφορία σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις ενώ η προβλεπόμενη διαδικασία μέχρι και τη χορήγηση των πινακίδων κυκλοφορίας των οχημάτων, θα γίνει με μέριμνα του αναδόχου και το σ…
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ Α - Επιβατικό αυτοκίνητο τύπου SUV | 34113100 Jeeps | €30,646 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ Β - Επιβατικό αυτοκίνητο - Υβριδικό | 34110000 Automóviles para pasajeros | €38,712 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00726432-2024 · 28 November 2024
- OJS · 232/2024 · 28 November 2024