Διακήρυξη για προμήθεια οχήματος με μόνιμη δεξαμενή πυρόσβεσης και συνοδευτικού εξοπλισμού πυροπροστασίας
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ
- Published
- 22 December 2025
- Submission deadline
- 23 January 2026, 15:00
- Estimated value
- €36,290
- Place of performance
- EL431
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00850947-2025
- Reference
- 07be3297-4ed8-4660-aa69-7c0678b1bba0
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34113000Vehículos con tracción a las cuatro ruedas
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός πετρελαιοκίνητου τετρακίνητου φορτηγού οχήματος με διπλή καμπίνα επιβατών, 4θυρο, καινούργιο, για τις ανάγκες μετακινήσεων του προσωπικού & διαφόρων δράσεων του Αυτοτελούς Τμήματος Πολιτικής Προστασίας (περιπολίες, συνδρομή Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, ανάγκες άμεσης πυρόσβεσης κλπ), με τοποθετημένη δεξαμενή νερού κατασκευασμένη από PVC χωρητικότητας 1000 λίτρων και κατάλληλων διαστάσεων, για την ασφαλή τοποθέτησή της πάνω στην καρότσα του εν λόγω οχήματος, ώστε να αποφεύγεται οποιαδήποτε μετατόπιση φορτίου και να είναι εύκολη αλλά και σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία η ασφάλισή του στην επενδυμένη καρότσα του οχήματος, μιας αντλίας νερού τουλάχιστον 5,5 ίππων - με παροχή 300 λίτρα /λεπτό και ενός σωλήνα πυρόσβεσης υψηλής πίεσης τουλάχιστον 20 μέτρων - 2ιντσών. Η προμήθεια του οχήματος με μόνιμη δεξαμενή πυρόσβεσης και συνοδευτικού εξοπλισμού πυροπροστασίας θα συμβάλει στην αποτελεσματικότερη ανταπόκριση του Αυτοτελούς Τμήματος Πολιτικής Προστασίας, το οποίο έχει συσταθεί το έτος 2024 και έχει στελεχωθεί με υπηρετούντες μόνιμους υπαλλήλους του Δήμου Χερσονήσου, στις αυξημένες αρμοδιότητές του καθώς πρέπει συνεχώς να βρίσκεται σε επαγρύπ…
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00850947-2025 · 22 December 2025
- OJS · 246/2025 · 22 December 2025