ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 8/2025
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- Published
- 17 June 2025
- Submission deadline
- 25 July 2025, 15:00
- Estimated value
- €483,706
- Place of performance
- EL612
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00389119-2025
- Reference
- da4a55db-3f62-4c25-ac28-86091324ad05
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33168000Aparatos de endoscopia y endocirugía
Description
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ «ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ (CPV 33168000-5)», ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ – ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2025 ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ», ΤΣΑΚΑΛΩΦ 1, ΚΑΕ 1311, ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 241.852,84€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α., ΗΤΟΙ 299.897,52€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΦΠΑ, ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ 100% ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΩΝ ΠΟΣΟΤΗΤΩΝ. Η ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗ ΔΑΠΑΝΗ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 483.705,68€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α / 599.795,04€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ Φ.Π.Α. ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ (ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ) ΣΥΣΤΗΜΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΣΗΔΗΣ:375535
Lots (17)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 18 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €4,740 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 19 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €780 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 20 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €1,200 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 21 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €3,400 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 22 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €20,000 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 23 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €30,600 |
| 7 | ΤΜΗΜΑ 24 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €15,300 |
| 8 | ΤΜΗΜΑ 25 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €16,400 |
| 9 | ΤΜΗΜΑ 26 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €82,000 |
| 10 | ΤΜΗΜΑ 27 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €32,800 |
| 11 | ΤΜΗΜΑ 28 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €16,400 |
| 12 | ΤΜΗΜΑ 29 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €45,900 |
| 13 | ΤΜΗΜΑ 30 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €15,300 |
| 14 | ΤΜΗΜΑ 31 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €18,360 |
| 15 | ΤΜΗΜΑ 32 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €21,360 |
| 16 | ΤΜΗΜΑ 33 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €500 |
| 17 | ΤΜΗΜΑ 34 | 33168000 Aparatos de endoscopia y endocirugía | €15,000 |
Official publications
- TED · 00389119-2025 · 17 June 2025
- OJS · 114/2025 · 17 June 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 24/2026
- 22/2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 16/2026 (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ/ΥΠΟΕΡΓΟ 5, 6)
- ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ
- 27/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 13/2026_ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ (ΥΠΟΕΡΓΟ:7,8,9,10,11,12)
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- 3/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 1/2026