ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 14/2025 "ΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ"
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- Published
- 10 October 2025
- Submission deadline
- 16 October 2025, 15:00
- Estimated value
- €484,177
- Place of performance
- EL612
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00668067-2025
- Reference
- 58adfd8d-f778-497e-83d0-61d7431a4049
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33160000Técnicas operatorias
Description
ΕΤΗΣΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ‘ΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ’ CPV 33160000-9 [ΚΑΕ 1311] ΓΙΑ ΤIΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟY ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟY ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ» ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 242.088,40€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α./ 299.990,03€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΦΠΑ, ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ 100% ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΩΝ ΠΟΣΟΤΗΤΩΝ. Η ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗ ΔΑΠΑΝΗ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 484.176,80€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α / 599.980,06€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ Φ.Π.Α. ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ(ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ).ΣΥΣΤΗΜΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΣΗΔΗΣ:378609,1
Lots (17)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 10 | 33160000 Técnicas operatorias | €8,400 |
| 2 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 11 | 33160000 Técnicas operatorias | €3,660 |
| 3 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 12 | 33160000 Técnicas operatorias | €2,400 |
| 4 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 13 | 33160000 Técnicas operatorias | €10,080 |
| 5 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 14 | 33160000 Técnicas operatorias | €3,260 |
| 6 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 15 | 33160000 Técnicas operatorias | €192 |
| 7 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 16 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,280 |
| 8 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 17 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,560 |
| 9 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 18 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,890 |
| 10 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 19 | 33160000 Técnicas operatorias | €2,500 |
| 11 | ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ 20 | 33160000 Técnicas operatorias | €178 |
| 12 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 1 | 33160000 Técnicas operatorias | €252 |
| 13 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 2 | 33160000 Técnicas operatorias | €920 |
| 14 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 3 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,500 |
| 15 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 4 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,800 |
| 16 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 5 | 33160000 Técnicas operatorias | €960 |
| 17 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 6 | 33160000 Técnicas operatorias | €144 |
Official publications
- TED · 00668067-2025 · 10 October 2025
- OJS · 195/2025 · 10 October 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 24/2026
- 22/2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 16/2026 (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ/ΥΠΟΕΡΓΟ 5, 6)
- ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ
- 27/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 13/2026_ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ (ΥΠΟΕΡΓΟ:7,8,9,10,11,12)
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- 3/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 1/2026