ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 14/2025 "ΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ"
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- Published
- 27 August 2025
- Submission deadline
- 10 October 2025, 15:00
- Estimated value
- €484,177
- Place of performance
- EL612
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00558037-2025
- Reference
- 87d81fdf-2c0f-414d-b98c-19e2d4594dfd
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33160000Técnicas operatorias
Description
ΕΤΗΣΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ‘ΕΓΧΕΙΡΗΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ’ CPV 33160000-9 [ΚΑΕ 1311] ΓΙΑ ΤIΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟY ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟY ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ» ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 242.088,40€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α./ 299.990,03€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΦΠΑ, ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ 100% ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΩΝ ΠΟΣΟΤΗΤΩΝ. Η ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗ ΔΑΠΑΝΗ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 484.176,80€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α / 599.980,06€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ Φ.Π.Α. ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ(ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ).ΣΥΣΤΗΜΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΣΗΔΗΣ:378609
Lots (13)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 24 | 33160000 Técnicas operatorias | €112 |
| 2 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 25 | 33160000 Técnicas operatorias | €40 |
| 3 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 26 | 33160000 Técnicas operatorias | €669 |
| 4 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 27 | 33160000 Técnicas operatorias | €870 |
| 5 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 28 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,185 |
| 6 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 29 | 33160000 Técnicas operatorias | €780 |
| 7 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 30 | 33160000 Técnicas operatorias | €27 |
| 8 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 31 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,230 |
| 9 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 32 | 33160000 Técnicas operatorias | €1,060 |
| 10 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 33 | 33160000 Técnicas operatorias | €45,000 |
| 11 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 34 | 33160000 Técnicas operatorias | €6,400 |
| 12 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 35 | 33160000 Técnicas operatorias | €2,040 |
| 13 | ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΑ 36 | 33160000 Técnicas operatorias | €5,720 |
Official publications
- TED · 00558037-2025 · 27 August 2025
- OJS · 163/2025 · 27 August 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 24/2026
- 22/2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 16/2026 (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ/ΥΠΟΕΡΓΟ 5, 6)
- ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ
- 27/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 13/2026_ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ (ΥΠΟΕΡΓΟ:7,8,9,10,11,12)
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- 3/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 1/2026