ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 12/2025_ΙΑΤΡΙΚΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- Published
- 18 July 2025
- Submission deadline
- 25 August 2025, 15:00
- Estimated value
- €967,719
- Place of performance
- ΛΑΡΙΣΑ, EL612
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00471989-2025
- Reference
- 609f0fe9-3d98-4bed-8b05-8723e507ad20
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33140000Material médico fungible
Description
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ « ΙΑΤΡΙΚΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ » CPV: 33140000-3 , [ΚΑΕ 1311] ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ – ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2025 ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ», ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 483.859,60€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α., ΗΤΟΙ 599.985,90€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΦΠΑ, ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ 100% ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΩΝ ΠΟΣΟΤΗΤΩΝ. Η ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗ ΔΑΠΑΝΗ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 967.719,20€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α ΗΤΟΙ 1.199.971,81€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ Φ.Π.Α. ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ(ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ) ΣΥΣΤΗΜΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΣΗΔΗΣ: 376883
Lots (18)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 19 | 33140000 Material médico fungible | €3,080 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 20 | 33140000 Material médico fungible | €4,300 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 21 | 33140000 Material médico fungible | €33 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 22 | 33140000 Material médico fungible | €1,614 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ23 | 33140000 Material médico fungible | €104 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 24 | 33140000 Material médico fungible | €216 |
| 7 | ΤΜΗΜΑ25 | 33140000 Material médico fungible | €97 |
| 8 | ΤΜΗΜΑ 26 | 33140000 Material médico fungible | €1,200 |
| 9 | ΤΜΗΜΑ27 | 33140000 Material médico fungible | €5,400 |
| 10 | ΤΜΗΜΑ 28 | 33140000 Material médico fungible | €2,128 |
| 11 | ΤΜΗΜΑ 29 | 33140000 Material médico fungible | €11,640 |
| 12 | ΤΜΗΜΑ 30 | 33140000 Material médico fungible | €12,880 |
| 13 | ΤΜΗΜΑ 31 | 33140000 Material médico fungible | €25,200 |
| 14 | ΤΜΗΜΑ 32 | 33140000 Material médico fungible | — |
| 15 | ΤΜΗΜΑ33 | 33140000 Material médico fungible | €14,334 |
| 16 | ΤΜΗΜΑ 34 | 33140000 Material médico fungible | €468 |
| 17 | ΤΜΗΜΑ 35 | 33140000 Material médico fungible | €440 |
| 18 | ΤΜΗΜΑ 36 | 33140000 Material médico fungible | €380 |
Award criteria
- Price — ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ
Official publications
- TED · 00471989-2025 · 18 July 2025
- OJS · 136/2025 · 18 July 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 24/2026
- 22/2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 16/2026 (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ/ΥΠΟΕΡΓΟ 5, 6)
- ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ
- 27/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 13/2026_ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ (ΥΠΟΕΡΓΟ:7,8,9,10,11,12)
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- 3/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 1/2026