ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 12/2025_ΙΑΤΡΙΚΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- Published
- 18 July 2025
- Submission deadline
- 25 August 2025, 15:00
- Estimated value
- €967,719
- Place of performance
- ΛΑΡΙΣΑ, EL612
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00469670-2025
- Reference
- f936fbba-9ee3-428d-99e6-763d2bda948a
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33140000Material médico fungible
Description
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ « ΙΑΤΡΙΚΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ » CPV: 33140000-3 , [ΚΑΕ 1311] ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ – ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2025 ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ», ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 483.859,60€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α., ΗΤΟΙ 599.985,90€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ ΦΠΑ, ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ 100% ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΩΝ ΠΟΣΟΤΗΤΩΝ. Η ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΖΟΜΕΝΗ ΔΑΠΑΝΗ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 967.719,20€ ΠΛΕΟΝ Φ.Π.Α ΗΤΟΙ 1.199.971,81€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ Φ.Π.Α. ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ(ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ) ΣΥΣΤΗΜΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΣΗΔΗΣ: 376883
Lots (18)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1 | 33140000 Material médico fungible | €712 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2 | 33140000 Material médico fungible | €570 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3 | 33140000 Material médico fungible | €3,000 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 4 | 33140000 Material médico fungible | €4,200 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 5 | 33140000 Material médico fungible | €12,000 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 6 | 33140000 Material médico fungible | €6,000 |
| 7 | ΤΜΗΜΑ 7 | 33140000 Material médico fungible | €900 |
| 8 | ΤΜΗΜΑ 8 | 33140000 Material médico fungible | €600 |
| 9 | ΤΜΗΜΑ 9 | 33140000 Material médico fungible | €296 |
| 10 | ΤΜΗΜΑ 10 | 33140000 Material médico fungible | €270 |
| 11 | ΤΜΗΜΑ 11 | 33140000 Material médico fungible | €292 |
| 12 | ΤΜΗΜΑ 12 | 33140000 Material médico fungible | €174 |
| 13 | ΤΜΗΜΑ 13 | 33140000 Material médico fungible | €174 |
| 14 | ΤΜΗΜΑ 14 | 33140000 Material médico fungible | €174 |
| 15 | ΤΜΗΜΑ 15 | 33140000 Material médico fungible | €1,800 |
| 16 | ΤΜΗΜΑ 16 | 33140000 Material médico fungible | €1,400 |
| 17 | ΤΜΗΜΑ 17 | 33140000 Material médico fungible | €840 |
| 18 | ΤΜΗΜΑ 18 | 33140000 Material médico fungible | €3,960 |
Award criteria
- Price — ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ
Official publications
- TED · 00469670-2025 · 18 July 2025
- OJS · 136/2025 · 18 July 2025
Other tenders from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ «ΚΟΥΤΛΙΜΠΑΝΕΙΟ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΕΙΟ»
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 24/2026
- 22/2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 16/2026 (ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ/ΥΠΟΕΡΓΟ 5, 6)
- ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ
- 27/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 13/2026_ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ (ΥΠΟΕΡΓΟ:7,8,9,10,11,12)
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026_ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΕΡΙΩΝ
- 3/2025 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 1/2026