Διακήρυξη 07/2024
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- Published
- 6 August 2024
- Submission deadline
- 7 October 2024, 15:00
- Estimated value
- €1,330,645
- Place of performance
- Νεάπολη, EL653
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00472949-2024
- Reference
- 2c419de5-9115-4e3b-9116-9dbb98a39ce4
- Official source
- Official source
CPV codes
- 31710000Equipo electrónico
- 38540000Máquinas y aparatos de pruebas y medida
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 38100000Instrumentos de navegación y meteorológicos
- 38127000Estaciones meteorológicas
Description
Διακήρυξη για την Προμήθεια τεχνικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για την ΑΕΝ/Πλοιάρχων/Λακωνίας
Lots (8)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΕΙΔΟΣ Α Προσομοιωτής Γεφύρας για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353272 | 31710000 Equipo electrónico | €459,677 |
| 2 | ΕΙΔΟΣ Β Προσομοιωτής GMDSS για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353273 | 31710000 Equipo electrónico | €185,484 |
| 3 | ΕΙΔΟΣ Γ Προσομοιωτής χειρισμού υγρού φορτίου για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353274 | 31710000 Equipo electrónico | €201,613 |
| 4 | ΕΙΔΟΣ Δ Προσομοιωτής ECDIS RADAR ARPA για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353275 | 31710000 Equipo electrónico | €258,065 |
| 5 | ΕΙΔΟΣ Ε Εκπαιδευτικός εξοπλισμός για οργάνωση αίθουσας τηλεκπαίδευσης – τηλεδιάσκεψης για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353276 | 31710000 Equipo electrónico | €112,903 |
| 6 | ΕΙΔΟΣ ΣΤ Εργαστήριο πολυμέσων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353277 | 31710000 Equipo electrónico | €72,581 |
| 7 | ΕΙΔΟΣ Ζ Εργαστήριο εφαρμογών Φυσικής για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353278 | 38540000 Máquinas y aparatos de pruebas y medida | €16,129 |
| 8 | ΕΙΔΟΣ Η Εξοπλισμός μετεωρολογίας και διαφόρων οργάνων για τις ανάγκες της ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ/ΛΑΚΩΝΙΑΣ Συστημικός Αριθμός ΟΠΣ ΕΣΗΔΗΣ 353279 | 38100000 Instrumentos de navegación y meteorológicos | €24,194 |
Award criteria
- Quality — ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ-ΥΔΡΟΔΥΝΑΜΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ Μεγαλύτερος αριθμός ίδιων πλοίων θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.3.2 (Ι) ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 4
- Quality — ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ-ΥΔΡΟΔΥΝΑΜΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ Μεγαλύτερος αριθμός μοντέλων ρυμουλκών θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.3.6 ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 2
- Quality — ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ-ΥΔΡΟΔΥΝΑΜΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ Μεγαλύτερος αριθμός περιοχών ασκήσεων θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.3.8 (ΙΙ) ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 4
- Quality — ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ-ΥΔΡΟΔΥΝΑΜΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ Μεγαλύτερος αριθμός διαφορετικών τύπων πλοίων στόχων θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.3.14 ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 2
- Quality — ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ-ΥΔΡΟΔΥΝΑΜΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ Η ύπαρξη επιπλέον δύο (2) οπτικών καναλιών σε μία (1) γέφυρα θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.3.19 (Ι) ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 20
- Quality — ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ-ΥΔΡΟΔΥΝΑΜΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ-ΠΕΡΙΟΧΕΣ Συχνότητα ανανέωσης της οπτικής εικόνας ≥ 40 ΗΖ θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.3.34 ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 2
- Quality — ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ Επιπλέον οθόνες οπτικοποίησης (visualization) για τον οπτικό έλεγχο της σκηνής του θέματος θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.4.2. (Ι) ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 2
- Quality — ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ Εφόσον ο εκπαιδευτής μπορεί να τοποθετήσει οπτική κάμερα (visual camera) σε οποιοδήποτε σημείο στον χάρτη (π.χ. σε πλοία στόχους, στην θάλασσα ) και να ελέγχει την κατεύθυνση και…
- Quality — ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ Επιπλέον χρόνος υποστήριξης από μονάδα ή μονάδες UPS από τον ελάχιστα απαιτούμενο θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.4.4 ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 3
- Quality — ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗ SERVER. Μεγαλύτερη τιμή CPU passmark θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.4.6 (Ι) ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 1
- Quality — ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΙΔΙΟΥ ΠΛΟΙΟΥ Ύπαρξη επιπλέον προσομοίωσης του συστήματος Bridge Navigation Watch Alarm System θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.7.20 ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 4
- Quality — ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΓΕΦΥΡΑΣ ΙΔΙΟΥ ΠΛΟΙΟΥ Η δυνατότητα της οθόνης ECDIS να αλλάζει από τον χειριστή σε οθόνη CONNING θα θεωρηθεί πλεονέκτημα Παράγραφος 2.7.21.8 ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 4
Official publications
- TED · 00472949-2024 · 6 August 2024
- OJS · 152/2024 · 6 August 2024
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΠΤΕΙΑΣ ΑΠΟΘΗΚΩΝ
- Η αριθ. 11/2025 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την για την παροχή υπηρεσιών με τίτλο «Αναβάθμιση, συντήρηση και τεχνική υποστήριξη της…
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 06/2025 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου
- Η αριθ. 01/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm»
- Η αριθ. 01/2026 Διακήρυξη ΥΝΑΝΠ/ΓΔΟΥ/ΔΙΠΕΑ 2ου για την «Προμήθεια Φυσιγγίων 9x19mm και 5,56x45mm»
- Προκήρυξη ανοικτού δημόσιου διεθνούς επαναληπτικού μειοδοτικού διαγωνισμού για την εξυπηρέτηση δρομολογιακών γραμμών με σύναψη σύμβασης ή…
- Η αριθ. 08/2026 Διακήρυξη Υ.ΝΑ.Ν.Π./Γ.Δ.Ο.Υ./ΔΙ.Π.Ε.Α. 2ου για την Προμήθεια τεχνικού και εκπαιδευτικού εξοπλισμού για την Α.Ε.Ν. Λακωνίας
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗ ΣΤΕΛΕΧΩΜΕΝΩΝ ΜΕΣΩΝ (DRONES) ΣΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ