El Vínculo El Vínculo.
Contract modification European Union EU-funded

Διαγωνισμός με κριτήριο ανάθεσης βάσει τιμής προσφοράς για την προμήθεια και εγκατάσταση επιστημονικών οργάνων (αρ.πρωτ. Διακήρυξης 30009/13-10-2023)

Buyer: ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΟΝΑΔΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Published
9 September 2024
Place of performance
XANIA
Notice number
00538465-2024
Reference
42a3b06a-b5af-4b68-bbb0-db314c5096d2
Official source
Official source

CPV codes

Description

Ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός άνω των ορίων με ανοικτές διαδικασίες, με σφραγισμένες προσφορές και κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής για την ανάδειξη αναδόχου /αναδόχων σε τέσσερα (4) τμήματα, στο πλαίσιο υλοποίησης αναγκών του έργου με τίτλο «Προηγμένα Υλικά για Βιώσιμη Ανάπτυξη: Παραγωγή και Αποθήκευση Πράσινης Ενέργειας, Eξοικονόμηση Ενέργειας και Εφαρμογές» με κωδικό πράξης TAEDR-0535821 στα πλαίσια της Δράσης «Εμβληματικές δράσεις σε διαθεματικές επιστημονικές περιοχές με ειδικό ενδιαφέρον για την σύνδεση με τον παραγωγικό ιστό», ID 16618, με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5149305 από το Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας (Ελλάδα 2.0), Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας, με τη χρηματοδότηση από την Ευρωπαϊκή Ένωση – NextGeneration EU και το ΠΔΕ 2022 ΚΩΔ.ΣΑ ΤΑ019 και κωδικό έργου ΕΛΚΕ 82695.

Lots (4)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Τμήμα 1: Σύστημα εναπόθεσης υμενίων Langmuir-Blodgett
ΧΑΝΙΑ, EL434
38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)
2 Τμήμα 2: Φασματόμετρο FTIR με σύστημα ανακλαστικ. ATR
ΧΑΝΙΑ, EL434
38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)
3 Τμήμα 3: Περιθλασίμετρο Ακτίνων-Χ 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)
4 Τμήμα 4: Φασματογράφος Μάζας
ΧΑΝΙΑ, EL434
38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)

Awards

Awarded toAmountDate
ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ €99,900
ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ €74,190
RIGAS LABS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΧΗΜΙΚΩΝ ΟΥΣΙΩΝ-RIGAS LABS ΑΕΒΕ €21,774
ΑΦΟΙ Α ΣΕΛΙΔΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ-ΑΝΤΙΣΕΛ €21,210

Official publications

Other tenders from ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΟΝΑΔΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ