Διαγωνισμός με κριτήριο ανάθεσης βάσει τιμής προσφοράς για την προμήθεια και εγκατάσταση επιστημονικών οργάνων (αρ.πρωτ. Διακήρυξης 30009/13-10-2023)
Buyer: ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΟΝΑΔΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
- Published
- 23 April 2024
- Estimated value
- €217,097
- Place of performance
- ΧΑΝΙΑ, EL434
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00240516-2024
- Reference
- 42a3b06a-b5af-4b68-bbb0-db314c5096d2
- Official source
- Official source
CPV codes
- 38000000Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)
Description
Ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός άνω των ορίων με ανοικτές διαδικασίες, με σφραγισμένες προσφορές και κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής για την ανάδειξη αναδόχου /αναδόχων σε τέσσερα (4) τμήματα, στο πλαίσιο υλοποίησης αναγκών του έργου με τίτλο «Προηγμένα Υλικά για Βιώσιμη Ανάπτυξη: Παραγωγή και Αποθήκευση Πράσινης Ενέργειας, Eξοικονόμηση Ενέργειας και Εφαρμογές» με κωδικό πράξης TAEDR-0535821 στα πλαίσια της Δράσης «Εμβληματικές δράσεις σε διαθεματικές επιστημονικές περιοχές με ειδικό ενδιαφέρον για την σύνδεση με τον παραγωγικό ιστό», ID 16618, με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5149305 από το Εθνικό Σχέδιο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας (Ελλάδα 2.0), Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας, με τη χρηματοδότηση από την Ευρωπαϊκή Ένωση – NextGeneration EU και το ΠΔΕ 2022 ΚΩΔ.ΣΑ ΤΑ019 και κωδικό έργου ΕΛΚΕ 82695.
Lots (4)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τμήμα 1: Σύστημα εναπόθεσης υμενίων Langmuir-Blodgett | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €21,210 |
| 2 | Τμήμα 2: Φασματόμετρο FTIR με σύστημα ανακλαστικ. ATR | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €21,774 |
| 3 | Τμήμα 3: Περιθλασίμετρο Ακτίνων-Χ | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €74,194 |
| 4 | Τμήμα 4: Φασματογράφος Μάζας | 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas) | €99,920 |
Award criteria
- Price — ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΌ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΗΣ
- Price — ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΌ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΗΣ
- Price — ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΌ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΗΣ
- Price — ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΌ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΗΣ
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €99,900 | — |
| ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €74,190 | — |
| RIGAS LABS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΧΗΜΙΚΩΝ ΟΥΣΙΩΝ-RIGAS LABS ΑΕΒΕ | €21,774 | — |
| ΑΦΟΙ Α ΣΕΛΙΔΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ-ΑΝΤΙΣΕΛ | €21,210 | — |
Official publications
- TED · 00240516-2024 · 23 April 2024
- OJS · 80/2024 · 23 April 2024
Other tenders from ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΜΟΝΑΔΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΕ ΤΡΙΑ (3) ΤΜΗΜΑΤΑ
- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΕ ΤΡΙΑ (3) ΤΜΗΜΑΤΑ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΣΕ ΤΡΙΑΝΤΑ ΕΝΝΕΑ (39) ΤΜΗΜΑΤΑ
- ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΝΕΑΣ ΙΔΡΥΜΑΤΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΣΕ ΤΡΙΑΝΤΑ ΕΝΝΕΑ (39) ΤΜΗΜΑΤΑ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ (20) ΤΜΗΜΑΤΑ
- ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΝΕΑΣ ΙΔΡΥΜΑΤΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΕ ΕΞΙ (6) ΤΜΗΜΑΤΑ
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ (20) ΤΜΗΜΑΤΑ