Δ50/2025 ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΤΤΙΚΟΝ
- Published
- 24 July 2025
- Submission deadline
- 22 September 2025, 23:59
- Estimated value
- €1,032,223
- Place of performance
- Χαϊδάρι, EL302
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00483292-2025
- Reference
- 96fd7ad1-c406-4b75-882d-ad69f16db3ae
- Official source
- Official source
CPV codes
- 50421000Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos
- 50421000Servicios de reparación y mantenimiento de equipos médicos
Description
Διακήρυξη διεθνούς ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την ανάδειξη αναδόχου για υπηρεσίες συντήρησης με ανταλλακτικά Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού (CPV: 50421000-2) συνολικού προϋπολογισμού 516.111,63€ μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. (639.978,42€ συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α.) για ένα (1) έτος, με δικαίωμα του Νοσοκομείου μονομερούς παράτασης ενός (1) έτους επιπλέον δαπάνης 516.111,63€ με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα προσφορά μόνο βάσει τιμής.
Lots (24)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Δ50/2025-ΤΜΗΜΑ Α1: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΩΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ του οίκου MIELE | 50400000 | €104,241 |
| 2 | Δ50/2025-ΤΜΗΜΑ Β1: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ GETTINGE MAQUET ΚΑΙ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ ΜΟΝΙΤΟΡ PHILIPS INTELLIVUE MX700 ΚΑΙ Χ3 | 50400000 | €50,710 |
| 3 | Δ50/2025-TMHMA Β2: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ DRAEGER ME ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ ΟΙΚΟΥ DRAEGER | 50400000 | €34,452 |
| 4 | Δ50/2025-TMHMA Γ1: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΟΙΚΟΥ MAQUET | 50400000 | €5,407 |
| 5 | Δ50/2025-TMHMA Γ2: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΟΙΚΟΥ HAMILTON | 50400000 | €46,900 |
| 6 | Δ50/2025-TMHMA Γ3: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΟΙΚΟΥ WEINMANN | 50400000 | €1,600 |
| 7 | Δ50/2025-TMHMA Γ4: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΟΙΚΟΥ LOWENSTEIN | 50400000 | €50,500 |
| 8 | Δ50/2025-TMHMA Γ5: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΟΙΚΟΥ SMITHS (PNEUPAC) | 50400000 | €2,180 |
| 9 | Δ50/2025-TMHMA Γ6: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΟΙΚΟΥ MINDRAY | 50400000 | €29,420 |
| 10 | Δ50/2025-TMHMA Γ7: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΟΙΚΟΥ DRAEGER | 50400000 | €92,400 |
| 11 | Δ50/2025-TMHMA Γ8: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΤΩΝ ΟΙΚΩΝ SLE, EKU | 50400000 | €29,400 |
| 12 | Δ50/2025-TMHMA Γ9: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΩΝ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ GE | 50400000 | €7,600 |
| 13 | Δ50/2025-TMHMA Δ1: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ AGFA | 50400000 | €33,000 |
| 14 | Δ50/2025-TMHMA Δ2: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ FUJIFILM | 50400000 | €10,000 |
| 15 | Δ50/2025-TMHMA Δ3: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ SIEMENS | 50400000 | €93,000 |
| 16 | Δ50/2025-TMHMA Δ4: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ GE | 50400000 | €49,200 |
| 17 | Δ50/2025-TMHMA Δ5: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ CANON | 50400000 | €7,000 |
| 18 | Δ50/2025-TMHMA Δ6: ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΙΚΟΥ ΟΙΚΟΥ Supersonic Imagine (HOLOGIC) & MINDRAY ME ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ ΟΙΚΟΥ Supersonic Imagine (HOLOGIC) | 50400000 | €64,000 |
| 19 | Δ50/2025-ΤΜΗΜΑ Ε1: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΛΙΝΩΝ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ LINET | 50400000 | €20,000 |
| 20 | Δ50/2025-ΤΜΗΜΑ ΣΤ1: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΜΟΝΙΤΟΡ ΖΩΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ ΟΙΚΟΥ PHILIPS | 50400000 | €33,500 |
| 21 | Δ50/2025-ΤΜΗΜΑ ΣΤ2: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΜΟΝΙΤΟΡ ΖΩΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ ΟΙΚΟΥ EDAN | 50400000 | €36,850 |
| 22 | Δ50/2025-ΤΜΗΜΑ ΣΤ3: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΜΟΝΙΤΟΡ ΖΩΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΜΕΤΡΩΝ ΟΙΚΟΥ MINDRAY | 50400000 | €5,140 |
| 23 | Δ50/2025-TMHMA Ζ1: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΗΣ ΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΤΕΧΝΗΤΟΥ ΝΕΦΡΟΥ | 50400000 | €114,000 |
| 24 | Δ50/2025-ΤΜΗΜΑ Η1: ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ OLYMPUS | 50400000 | €111,724 |
Official publications
- TED · 00483292-2025 · 24 July 2025
- OJS · 140/2025 · 24 July 2025
Other tenders from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΤΤΙΚΟΝ
- Δ70/2025 ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ CA ΜΑΣΤΟΥ
- Δ19/2026 - ΠΛΥΣΙΜΟ & ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΑΚΑΘΑΡΤΟΥ ΙΜΑΤΙΣΜΟΥ
- Συντήρηση και τεχνικής υποστήριξη των ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, υποσταθμών μέσης και χαμηλής τάσης του Νοσοκομείου
- Προμήθεια Αντιδραστηρίων για το Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών
- Δ22/2026-ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟΙ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ
- Προμήθεια αντιδραστηρίων/αναλωσίμων με συνοδό εξοπλισμό για τις ανάγκες του Εργαστηρίου Κλινικής Μικροβιολογίας
- Δ19/2025-ΣΑΚΟΙ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ
- Προμήθεια αντιδραστηρίων/αναλωσίμων με συνοδό εξοπλισμό για τις ανάγκες του Εργαστηρίου Κλινικής Μικροβιολογίας
- Δ08/2024ΔΔ
- Δ22/2026-ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΟΙ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ