AWS-julkipilvipalvelut
Buyer: Yleisradio Oy
- Published
- 8 October 2025
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00660813-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48200000Paquetes de software de conexión en red, Internet e intranet
Description
HANKINNAN KOHDE Yle suunnittelee AWS-julkipilvipalveluiden kilpailutusta. Tavoitteenamme on kilpailuttaa Ylen käyttöön tulevien Amazon Web Servicesin (jäljempänä "AWS") tuottamien pilvikapasiteettipalveluiden toimittaja, joka voi olla joko AWS itse tai AWS:n valtuutettu jälleenmyyjä. Ylellä ei ole tarvetta hankkia asiantuntijapalveluita palveluun liittyen. Katso lisätiedot liitteestä "Tietopyyntö AWS-julkipilvipalvelut, YLE20250031". MITEN OSALLISTUA? Jos olette kiinnostuneita tulevasta kilpailutuksesta, pyydämme teitä olemaan yhteydessä 6.11.2025 mennessä sähköpostitse tarjoukset.yle@yle.fi. Pyydämme liittämään viestiin vastaukset liitteessä "Tietopyyntö AWS-julkipilvipalvelut, YLE20250031" listattuihin kysymyksiin sekä lyhyen esittelyn yrityksestänne ja palveluistanne. Varaamme mahdollisuuden tavata potentiaalisia tarjoajia, jos koemme sen tarpeelliseksi tässä vaiheessa hankintaprosessia. YLEISTÄ TIETOPYYNNÖSTÄ Tämä asiakirja ei ole hankintailmoitus tai tarjouspyyntö vaan osana markkinakartoitusta julkaistu tietopyyntö. Yle käsittelee vastaukset tietopyyntöön luottamuksellisina ja käyttää niitä vain tarjouspyynnön ja kilpailutuksen valmistelussa. Kysymyksiin vastaaminen…
Official publications
- TED · 00660813-2025 · 8 October 2025
- OJS · 193/2025 · 8 October 2025