Aurinkovoimalat Kokkolan urheilukeskukseen
Buyer: Kokkolan Urheilupuisto Oy - Karleby Idrottspark Ab
- Published
- 18 July 2025
- Submission deadline
- 13 August 2025, 09:00
- Place of performance
- FI1D5
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00470329-2025
- Reference
- 192a7c0c-2f93-4e96-90b8-2c001029f093
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09331000Placas solares
- 45261215Revestimiento de cubiertas con placas solares
Description
HANKINNAN KESKEYTYS JA UUSI HANKINTAILMOITUS 17.7.2025: Pakollinen vaatimus T2 muutettiin muotoon "Paneelivalmistajalla on oltava TIER 1-luokitus tai vastaava." Pakollinen vaatimus T10 on muutettiin muotoon "Telineiden tulee olla sellaisia, että paneelien asennuskulma vaakatasosta on vähintään 10 astetta." Hankintailmoitukseen ei ole tehty muita muutoksia. Ennen hankinnan keskeyttämistä jätettyihin kysymyksiin vastataan, jo jätettyjä kysymyksiä ei tarvitse syöttää uudelleen. Hankinnan kohteena on aurinkovoimaloiden "avaimet käteen"-kokonaistoimitus Kokkola Areenalle sekä harjoitusjäähallille. Toimitus sisältää järjestelmän suunnittelun, toimituksen, asennuksen ja käyttöönoton. Molempien voimaloiden nimellistehon tulee olla 300-330 kWp, yhteensä 600-660 kWp. Ensimmäisen voimalan on oltava valmis 31.12.2025, toisen 30.4.2025. Ensimmäisen voimalan osalta aikataulun tiukkuus on huomioitu tarjouspyynnössä siten, ettei urakka-ajan pidennys sääolojen vuoksi edellytä sääoloilta sellaista poikkeuksellisuutta, jota YSE1998 ehtojen vakiintunut tulkinta edellyttäisi. Optiona pyydetään tarjousta eräistä voimaloiden lisäominaisuuksista sekä voimaloita koskevista jatkuvista valvonta- ja huolto…
Award criteria
- Price — Tarjouspyynnön mukaisesti.
- Quality — Tarjouspyynnön mukaisesti.
Official publications
- TED · 00470329-2025 · 18 July 2025
- OJS · 136/2025 · 18 July 2025
Other tenders from Kokkolan Urheilupuisto Oy - Karleby Idrottspark Ab