ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE PERIOADA DE EXECUTIE A LUCRARILOR AFERENT CONTRACTULUI CL1 “EXTINDEREA SI REABILITAREA STATIILOR DE TRATARE APA POTABILA SI A CONDUCTELOR DE ADUCTIUNE IN SISTEMUL ZONAL DE ALIMENTARE CU APA TURDA”
Buyer: COMPANIA DE APA "ARIES" S.A.
- Published
- 8 July 2024
- Submission deadline
- 19 August 2024, 15:00
- Estimated value
- 1,200,900 RON
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00406878-2024
- Reference
- 7055adf9-d051-4178-9414-35c81d03f39f
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71356200Servicios de asistencia técnica
Description
ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE PERIOADA DE EXECUTIE A LUCRARILOR AFERENT CONTRACTULUI CL1 “EXTINDEREA SI REABILITAREA STATIILOR DE TRATARE APA POTABILA SI A CONDUCTELOR DE ADUCTIUNE IN SISTEMUL ZONAL DE ALIMENTARE CU APA TURDA” Obiectul contractului il constituie aigurarea Asistentei tehnice din partea proiectantului pe parcursul executiei lucrarilor, conform Legii 10/1995, în conformitate cu documentația de atribuire atașată prezentului anunț de participare. Contractul include: Prestatorul va asigura asistenta Entității contractante pentru contractele de lucrări tip execuţie prin: - Acordarea Asistentei Tehnice in timpul executiei, pentru asigurarea executiei lucrarilor, atat din punct de vedere cantitativ, cat si calitativ, in conformitate cu Legea 10/1995 actualizata; - Participarea la predarea amplasamentelor, trasarea generala si a bornelor de reper aferente lucrarilor; - Raspuns la notificarile emise de catre Dirigintele de Santier, conform obligatiilor ce ii revin, referitoare la aparitia unor situatii neprevazute; - Participarea la receptionarea lucrarilor in toate fazele determinante; - Solutionarea neconformitatilor, defectelor si neconcordantelor aparute…
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Pentru ”Demonstrarea unei metodologii adecvate de implementare a contractului, precum si o planificare adecvata a resurselor umane si a activitatilor” punctajul este maxim de 21 puncte si se acorda…
- Quality — Se vor contabiliza toate proiectele de experienta similara specifica prezentate in mod complet de fiecare ofertant pentru fiecare dintre cei 3 experti principali cotati. Modalitatea prin care…
Official publications
- TED · 00406878-2024 · 8 July 2024
- OJS · 131/2024 · 8 July 2024