Ανάπτυξη Πληροφοριακού Συστήματος & Διαδικτυακής Πλατφόρμας για την απλοποίηση και προτυποποίηση των διαδικασιών αδειοδότησης, χρήσης και επανάχρησης του πολιτιστικού αποθέματος του ΥΠ.ΠΟ. & διαχείρισης των αντίστοιχων τελών με τη χρήση ανοιχτών προτύπων και αναδυόμενων τεχνολογιών
Buyer: Οργανισμός Διαχείρισης και Ανάπτυξης Πολιτιστικών Πόρων (Ο.Δ.Α.Π.)
- Published
- 6 October 2025
- Submission deadline
- 10 November 2025, 15:00
- Estimated value
- €2,177,419
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00651441-2025
- Reference
- 0d1a8464-e15f-4298-82a4-c0b7e8398469
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72221000Servicios de consultoría en análisis empresarial
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 79341000Servicios de publicidad
- 79341100Servicios de consultoría en publicidad
Description
Το έργο αφορά στην αποτύπωση, απλοποίηση, προτυποποίηση, μοντελοποίηση και τη δημιουργία Πληροφοριακού Συστήματος με την αντίστοιχη ανάπτυξη διαδικτυακής πλατφόρμας για την ψηφιοποίηση των διαδικασιών που αφορούν: - στην αδειοδότηση παραγωγής, αναπαραγωγής και διάδοσης στο κοινό, με οποιονδήποτε τρόπο και μέσο, αντιγράφων και απεικονίσεων μνημείων που ανήκουν στο Δημόσιο (φωτογραφήσεις, κινηματογραφήσεις, παραγωγή αντιγράφων, τρισδιάστατες σαρώσεις κ.ά.), - στην αδειοδότηση για την πραγματοποίηση εκδηλώσεων σε αρχαιολογικούς χώρους, μνημεία, ιστορικούς τόπους και μουσεία, - στην καταβολή, παρακολούθηση και διαχείριση τελών που δύναται να προκύψουν από το σύνολο των ανωτέρω δραστηριοτήτων.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1-«Ανάπτυξη ΠΣ & Διαδικτυακής Πλατφόρμας για την απλοποίηση και προτυποποίηση των διαδικασιών χρήσης του πολιτιστικού αποθέματος του ΥΠ.ΠΟ. & διαχείρισης των αντίστοιχων τελών | 72221000 Servicios de consultoría en análisis empresarial | €1,353,498 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2-Οργάνωση και Υλοποίηση Δράσεων Δημοσιότητας της Πράξης | 79341000 Servicios de publicidad | €98,115 |
Award criteria
- Quality — Η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής.
- Price — Η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει αποκλειστικά της τιμής
Official publications
- TED · 00651441-2025 · 6 October 2025
- OJS · 191/2025 · 6 October 2025
Other tenders from Οργανισμός Διαχείρισης και Ανάπτυξης Πολιτιστικών Πόρων (Ο.Δ.Α.Π.)
- Παροχή Υπηρεσιών Καθαριότητας, Φύλαξης και Τεχνικής Συντήρησης (Facility Management) στο κτήριο Α του Ο.Δ.Α.Π. επί της οδού Πειραιώς 260
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕΣΩ ΕΣΗΔΗΣ ΓΙΑ ΤΗN ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ, ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ…
- Παροχή Υπηρεσιών ιατρικού προσωπικού για την παροχή πρώτων βοηθειών και μίσθωσης ασθενοφόρου για τη διακομιδή επειγόντων περιστατικών για…
- Ανάπτυξη Ψηφιακών Παραγωγών των Ψηφιακών Εκθεμάτων του μουσείου εκμαγείων στην Πειραιώς 260
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕΣΩ ΕΣΗΔΗΣ ΓΙΑ ΤΗN ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ, ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ…
- Β’ Φάση εφαρμογής ψηφιακών υπηρεσιών εξυπηρέτησης επισκεπτών σε Αρχαιολογικούς Χώρους και Μουσεία
- Διακήρυξη ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού μέσω ΕΣΗΔΗΣ για την παροχή βοηθητικών υπηρεσιών εξυπηρέτησης πελατών σε πωλητήρια του ΟΔΑΠ σε…
- Digital Media Buying
- Τρισδιάστατη Σάρωση Κινητών Συλλογών και εισαγωγή σε πλατφόρμα για αποθήκευση, διαχείριση και διάθεση ψηφιακών δεδομένων
- Παροχή Υπηρεσιών διαθεσιμότητας ιατρικού προσωπικού για την παροχή πρώτων βοηθειών και μίσθωσης ασθενοφόρου για διακομιδή επειγόντων…