Ανάπτυξη Ηλεκτρονικών Εφαρμογών και Υπηρεσιών ΥΠΑΙΘΑ / ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
Buyer: ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
- Published
- 27 January 2025
- Submission deadline
- 3 March 2025, 15:00
- Estimated value
- €280,000
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00054675-2025
- Reference
- 3ce2d4b8-926e-48e8-a1cc-2d46d142f4c9
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 72262000Servicios de desarrollo de software
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η δημιουργία ενός ενιαίου περιβάλλοντος για τις αυτόνομες σήμερα εφαρμογές του ΥΠΑΙΘΑ / ΓΓΑ και η αξιοποίηση και διάχυση της διαθέσιμης πληροφορίας σε όσους διαχειρίζονται και λαμβάνουν αποφάσεις στο οικοσύστημα του Αθλητισμού, καθώς και γενικά στο σύνολο των πολιτών της χώρας. Ειδικότερα, η αξιοποίηση καινοτόμων τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (Σύστημα Επιχειρησιακής Ευφυίας, Mobile App, Ψηφιακός Αθλητικός Χάρτης κ.α) αναμένεται να υποστηρίξει: • την εύκολη πρόσβαση των πολιτών σε πληροφορίες αθλητικών εγκαταστάσεων και προγραμμάτων άθλησης και σωματικής άσκησης • την άσκηση του εποπτικού ελέγχου της ΓΓΑ επί της λειτουργίας των αθλητικών σωματείων • την οργάνωση των αθλητικών σωματείων στην λειτουργία τους και στην αποτελεσματική διαχείριση των υποχρεώσεων τους • την αποτελεσματική διαχείριση των αθλητικών εγκαταστάσεων και γηπέδων
Award criteria
- Quality — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Price — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00054675-2025 · 27 January 2025
- OJS · 18/2025 · 27 January 2025