El Vínculo El Vínculo.
Awarded European Union Services

Aftaletillæg om forlængelse af kontrakt om drift og Applikationshåndtering af KESDH (Forsvarets Koncernfælles Elektroniske Sags- og Dokumenthåndteringssystem)

Buyer: Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

Published
22 December 2023
Estimated value
5,406,201 kr
Place of performance
DK012
Procedure
Negotiated procedure
Lots
1
Notice number
00783012-2023
Reference
8d07b769-8cb8-49ff-9e65-77a1e0f6cef3
Official source
Official source

CPV codes

Description

FMI har behov for at forlænge varigheden af den eksisterende kontrakt med KMD A/S om drift og applikationshåndtering af KESDH (Forsvarets Koncernfælles Elektroniske Sags- og Dokumenthåndteringssytem) med yderligere 3 måneder. Som følge heraf har FMI indgået et aftaletillæg med KMD A/S om forlængelse af ovenstående kontrakt. FMI's eksisterende kontrakt om drift og applikationshåndtering af KESDH (Forsvarets Koncernfælles Elektroniske Sags- og Dokumenthåndteringssytem) er indgået efter gennemført udbud i medfør af forsvars- og sikkerhedsdirektivet, jf. udbudsbekendtgørelse nr. 2014/S 165-295520 af 29. august 2014. Kontrakten blev tildelt KMD A/S, jf. bekendtgørelse om indgået kontrakt 2015/S 245-445962. Se endvidere bekendtgørelse med henblik på frivillig forudgående gennemsigtighed nr. 2022/S 243-701866 og bekendtgørelse med henblik på frivillig forudgående gennemsigtighed nr. 00747143-2023.

Award criteria

Awards

Awarded toAmountDate
KMD A/S 5,406,201 kr

Official publications

Other tenders from Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse