El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesFramework agreement

ACORD CADRU FURNIZARE ALIMENTE 12 LUNI 2025-2026

Buyer: PENITENCIARUL SPITAL DEJ

Published
8 July 2025
Submission deadline
11 August 2025, 15:00
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00442076-2025
Reference
8b8c237e-1a39-49d0-8e4f-dc9c8f3d374d
Official source
Official source

CPV codes

Description

Penitenciarul Spital Dej dorește achiziționarea de alimente în vederea asigurării hranei pentru persoanele private de libertate si asigurarii unui meniu variat, pentru o perioada de 12 luni . Astfel, se propune încheierea de acorduri cadru pentru furnizare alimente pe o perioadă de 12 luni, prin procedura de licitație deschisă, conform Anexa 2 la caietul de sarcini atasat. Achiziţia se va desfăşura prin publicarea în catalogul SEAP a unui anunț de participare, pentru derularea unei proceduri de licitație deschisă finalizată prin încheierea de acorduri cadru de furnizare alimente, cu un singur ofertant, fara reluarea competiției. Contractele subsecvente vor fi incheiate si derulate cu incadrare in cantitatile minime si maxime din anexa atasata caietului de sarcini, in functie de necesități. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 10 zile. Termenele in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesati: in termen de 24 de ore de la primirea clarificarii, dar nu mai tarziu de 8 zile inaint…

Lots (37)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Amestec de legume mexican
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
2 Ardei gras
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
3 Bautura carbogazoasa 0.5l
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
4 Boia ardei dulce
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
5 Branza telemea de vaca
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
6 Branza vaci proaspata
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
7 Carnati porc-cabanos
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
8 Carne porc – pulpa fara os congelata
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
9 Cartofi
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
10 Ceapa galbena uscata
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
11 Compot piersici 0.720
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
12 Conserva ciuperci 0.720 gr
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
13 Conserva vita 0.300 gr
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
14 Cozonac cu nuca
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
15 Dovlecel
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
16 Drob de miel
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
17 Ficat pui congelat
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
18 Gem 20 gr
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
19 Iaurt min 2.8% 125gr
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
20 Lapte praf 26%
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
21 Mere
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
22 Morcovi
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
23 Oua (marimea M)
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
24 Pastarnac radacina
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
25 Pateu pui 0.100 gr
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
26 Patrunjel radacina
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
27 Piper negru macinat
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
28 Pulpe pui superioare cu os congelate
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
29 Sare alimentara
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
30 Smantana 15%
RO113
15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines

Award criteria

Official publications