Achizitie materiale didactice in cadrul proiectului: Dotarea cu mobilier, materiale didactice si echipamente digitale a unitatilor de invatamant preuniversitar din Orasul Bals
Buyer: ORASUL BALS
- Published
- 18 March 2024
- Submission deadline
- 24 April 2024, 15:00
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00160454-2024
- Reference
- 2b0a9e04-8a6b-4521-9b03-828088eeed79
- Official source
- Official source
CPV codes
- 39162100Material pedagógico
Description
Contractul are ca scop furnizarea dotărilor aferente componentei Materiale didactice din cadrul contractului de finanțare. Autoritatea Contractanta a publicat in SEAP anuntul de participare nr. [CN1065891]/01.03.2024 In urma contestatiilor inregistrate la CNSC cu nr. 13147/04.03.2024, dosar nr. 635 pentru LOT1 Materiale didactice pentru Liceul Teoretic Petre Pandrea , respectiv cu 13148/04.03.2024, dosar nr. 636 pentru LOT 5 Materiale didactice pentru Liceul Tehnologic nr. 1, Autoritatea contractanta a hotarat anularea Lotului nr. 1 si a Lotului nr. 5 , regruparea Lotului nr. 1 si Lotului nr. 5 si publicarea unui anunt de participare nou continand urmatoarele loturi: Lot 1 Materiale didactice pentru diverse materii la Liceul Teoretic Petre Pandrea; Lot 2 Articole sportive pentru Liceul Teoretic Petre Pandrea; Lot 3 Materiale didactice pentru diverse materii la Liceul Tehnologic nr. 1; Lot 4 Articole de tip electrocasnic pentru bucatarie la Liceul Tehnologic nr. 1; Lot 5 Articole de uz casnic pentru bacatarie la Liceul Tehnologic nr. 1; Lot 6 Articole sportive pentru Liceul Tehnologic nr. 1; Valoarea estimata a contractului de furnizare este de 735.…
Lots (6)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Materiale didactice pentru diverse materii la Liceul Teoretic Petre Pandrea | 39162100 Material pedagógico | — |
| 2 | Articole sportive pentru Liceul Teoretic Petre Pandrea | 37400000 Artículos y material deportivo | — |
| 3 | Materiale didactice pentru diverse materii la Liceul Tehnologic nr. 1 | 39162100 Material pedagógico | — |
| 4 | Articole de tip electrocasnic pentru bucatarie la Liceul Tehnologic nr. 1 | 39710000 Aparatos electrodomésticos | — |
| 5 | Articole de uz casnic pentru bucatarie la Liceul Tehnologic nr. 1 | 39710000 Aparatos electrodomésticos | — |
| 6 | Articole sportive pentru Liceul Tehnologic nr. 1 | 37400000 Artículos y material deportivo | — |
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Punctajul se acordă în funcție de perioada de garanție acordată împreună cu service-ul gratuit (acolo unde este cazul) pentru această perioadă astfel: Se acordă punctajul maxim de 30 puncte,…
- Quality — Punctajul se acordă în funcție de perioada de garanție acordată împreună cu service-ul gratuit (acolo unde este cazul) pentru această perioadă astfel: Se acordă punctajul maxim de 30 puncte,…
- Quality — Punctajul se acordă în funcție de perioada de garanție acordată împreună cu service-ul gratuit (acolo unde este cazul) pentru această perioadă astfel: Se acordă punctajul maxim de 30 puncte,…
- Quality — Punctajul se acordă în funcție de perioada de garanție acordată împreună cu service-ul gratuit (acolo unde este cazul) pentru această perioadă astfel: Se acordă punctajul maxim de 30 puncte,…
- Quality — Algoritmul de calcul asigura acordarea de puncte pentru ofertele care prezinta un termen de livrare mai mic decat termenul de livrare maxim acceptat de 60 de zile. Durata minima de livrare sub care…
- Quality — Algoritm de calcul: Punctajul se acordă în funcție de perioada de garanție acordată împreună cu service-ul gratuit (acolo unde este cazul) pentru această perioadă astfel: Se acordă punctajul maxim de…
- Quality — Punctajul se acordă în funcție de perioada de garanție acordată împreună cu service-ul gratuit (acolo unde este cazul) pentru această perioadă astfel: Se acordă punctajul maxim de 30 puncte,…
Official publications
- TED · 00160454-2024 · 18 March 2024
- OJS · 55/2024 · 18 March 2024