„ACHIZIȚIE DOTĂRI AFERENTE OBIECTIVULUI DE INVESTIŢII „AMENAJARE SECȚIE DE ONCOLOGIE A SPITALULUI CLINIC JUDEȚEAN DE URGENȚĂ ARAD, MUNICIPIUL ARAD, STR. VICENȚIU BABEȘ, NR. 11-13”: DOTĂRI MEDICALE -5 LOTURI
Buyer: Consiliul Judetean Arad
- Published
- 27 May 2024
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00309335-2024
- Reference
- 2f1fed0d-b453-4cbd-9351-091b0afce45a
- Official source
- Official source
CPV codes
- 39150000Mobiliario y equipo diverso
Description
În urma procedurii de licitație deschisă având ca obiect „Achiziție dotări aferente obiectivului de investiții Amenajare Secție de Oncologie a Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad, municipiul Arad, str. Vicențiu Babeș, nr. 11-13” cu Anunț de participare CN 1046989 din 10.09.2022 au fost anulate Lotul 2: Dotări medicale – paturi, troliuri, fotolii, Lotul 3: Dotări medicale – defibrilator și Lotul 4: Dotări medicale – targă, astfel pentru a se asigura participarea Operatorilor economici la prezenta procedură, dotările necesare au fost lotizate astfel încât să existe oferte pentru toate loturile. Achiziția privind furnizarea dotărilor noului spital contribuie la implementarea / finalizarea obiectivului de investiţii „Amenajare Secție de Oncologie a Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad, Municipiul Arad, str. Vicențiu Babeș, nr. 11-13”. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016,cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 20 zile inainte de data limita de depunere…
Lots (5)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1DOTĂRI MEDICALE – PAT SPITAL DOTAT CU SALTEA ȘI SUPORT PERFUZII | 33192120 Camas de hospital | — |
| 2 | Lot 2 DOTĂRI MEDICALE – TROLIU MEDICAȚIE | 34911100 Carritos manuales | — |
| 3 | Lot 3 DOTĂRI MEDICALE – FOTOLIU TRATAMENT CHIMIOTERAPIE/DIALIZĂ CU SUPORT PERFUZII | 39150000 Mobiliario y equipo diverso | — |
| 4 | Lot 4 DOTĂRI MEDICALE – DEFIBRILATOR BIFAZIC | 33182100 Desfibrilador | — |
| 5 | Lot 5 DOTĂRI MEDICALE – TARGĂ TRANSPORT DE URGENȚĂ CU SUPORT HIDRAULIC | 33192160 Camillas | — |
Award criteria
- Price — Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| MEDIZIN TECHNOLOGIES | 384,250 RON | — |
| Medical Logistic Mall | 236,300 RON | — |
| MEDIZIN TECHNOLOGIES | 30,000 RON | — |
| Medical Logistic Mall | 12,800 RON | — |
| Medical Logistic Mall | 11,900 RON | — |
Official publications
- TED · 00309335-2024 · 27 May 2024
- OJS · 101/2024 · 27 May 2024