32E01 Elektrodriftskontrakt Akershus 2026- 2031
Buyer: Akershus fylkeskommune
- Published
- 22 December 2025
- Submission deadline
- 23 February 2026, 11:00
- Estimated value
- 220,000,000 kr
- Place of performance
- NO084
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00850856-2025
- Reference
- c480f624-88f2-43fd-adb9-50ff7deec4a9
- Official source
- Official source
CPV codes
- 65320000Explotación de instalaciones eléctricas
- 45310000Trabajos de instalación eléctrica
- 45315100Trabajos de instalación de ingeniería eléctrica
- 45316200Instalación de equipo de señalización
- 45316210Instalación de equipo de control del tráfico
- 45317100Trabajos de instalación eléctrica de equipos de bombeo
- 50232100Servicios de mantenimiento de alumbrado público de calles
Description
Oppdraget omfatter drift og vedlikehold av elektriske anlegg på fylkesveier i Akershus, inkl. veilysanlegg fra 01.09.2026 og fra 01.09.2028 også tunneler, signalanlegg, vær- og trafikkstasjoner, pumpestasjoner, varmekabler og vegbommer. Arbeidet inkludere bl.a. kontroll og internkontroll samt periodiske arbeider, reparasjon, utskifting, beredskap, dokumentasjon og rapportering til byggherren og håndtering av andre oppgaver som er nødvendige for drift og vedlikehold av elektriske anlegg på veinettet.
Award criteria
- Price — Contract award is based on the lowest price, excluding options.
Official publications
- TED · 00850856-2025 · 22 December 2025
- OJS · 246/2025 · 22 December 2025