17705/20-03-2024
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
- Published
- 21 October 2024
- Estimated value
- €1,553,220
- Place of performance
- EL307
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00634872-2024
- Reference
- 36f2f019-ec19-45ff-a7db-5d787a9fc93c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09130000Petróleo y destilados
- 09134100Gasoil
- 09135100Petróleo para calefacción
- 09132100Gasolina sin plomo
- 09210000Preparados lubricantes
Description
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ, για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ & ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ, ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΥΟ (2) ΕΤΩΝ», με κριτήριο κατακύρωσης της πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάση της τιμής ανά τμήμα, Α) Για τα καύσιμα, η τιμή προσφοράς θα δοθεί με ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) επί της εκάστοτε διαμορφούμενης, μέσης λιανικής τιμής πώλησης έκαστου είδους, του Παρατηρητηρίου Τιμών Υγρών Καυσίμων του Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας για τον Νομό Αττικής (www.fuelprices.gr), κατά την ημέρα παράδοσης αυτού και που θα αντιστοιχεί σε κάθε χαρακτηριστικό γνώρισμα του είδους (πετρέλαιο κίνησης, βενζίνη αμόλυβδη και πετρέλαιο θέρμανσης). Το ανωτέρω ποσοστό έκπτωσης μπορεί να είναι και αρνητικό χωρίς να υπερβαίνει το 1% (σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 63 του Ν. 4257/14). Β) Για τα λιπαντικά η χαμηλότερη τιμή στο σύνολο των ειδών
Award criteria
- Price — Τα κριτήρια ανάθεσης αναφέρονται αναλυτικά στα έγγραφα της σύμβασης
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΧΑΤΖΑΚΗ ΣΠΥΡ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | €296,800 | — |
Official publications
- TED · 00634872-2024 · 21 October 2024
- OJS · 205/2024 · 21 October 2024