17705/20-03-2024
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
- Published
- 22 March 2024
- Submission deadline
- 29 April 2024, 11:00
- Estimated value
- €1,553,220
- Place of performance
- ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ, EL307
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00172791-2024
- Reference
- 36f2f019-ec19-45ff-a7db-5d787a9fc93c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09130000Petróleo y destilados
- 09134100Gasoil
- 09135100Petróleo para calefacción
- 09132100Gasolina sin plomo
- 09210000Preparados lubricantes
Description
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ, για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ & ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ, ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΥΟ (2) ΕΤΩΝ», με κριτήριο κατακύρωσης της πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάση της τιμής ανά τμήμα, Α) Για τα καύσιμα, η τιμή προσφοράς θα δοθεί με ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) επί της εκάστοτε διαμορφούμενης, μέσης λιανικής τιμής πώλησης έκαστου είδους, του Παρατηρητηρίου Τιμών Υγρών Καυσίμων του Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας για τον Νομό Αττικής (www.fuelprices.gr), κατά την ημέρα παράδοσης αυτού και που θα αντιστοιχεί σε κάθε χαρακτηριστικό γνώρισμα του είδους (πετρέλαιο κίνησης, βενζίνη αμόλυβδη και πετρέλαιο θέρμανσης). Το ανωτέρω ποσοστό έκπτωσης μπορεί να είναι και αρνητικό χωρίς να υπερβαίνει το 1% (σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 63 του Ν. 4257/14). Β) Για τα λιπαντικά η χαμηλότερη τιμή στο σύνολο των ειδών
Lots (6)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1- ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ | 09134100 Gasoil | €871,000 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2- ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ | 09135100 Petróleo para calefacción | €296,800 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3 - ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ | 09132100 Gasolina sin plomo | €176,400 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 4.1 - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ & ΣΥΝΑΦΗ ΕΙΔΗ | 09210000 Preparados lubricantes | €157,600 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 4.2 - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΜΕΝΑ | 09210000 Preparados lubricantes | €7,436 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 4.3 - ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ ΒΙΟΑΠΟΚΟΔΟΜΗΣΙΜΑ/ΒΙΟΔΙΑΣΠΟΜΕΝΑ | 09210000 Preparados lubricantes | €43,984 |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00172791-2024 · 22 March 2024
- OJS · 59/2024 · 22 March 2024