10.03 Hårde hvidevarer (2026)
Buyer: Staten og Kommunernes Indkøbsservice A/S
- Published
- 20 June 2025
- Submission deadline
- 27 June 2025, 11:00
- Estimated value
- 59,000,000 kr
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00399093-2025
- Reference
- 8984cd8b-6f1f-4d11-87a6-77624f8b2b65
- Official source
- Official source
CPV codes
- 39000000Mobiliario (incluido el de oficina), complementos de mobiliario, aparatos electrodomésticos (excluida la iluminación) y productos de limpieza
- 39710000Aparatos electrodomésticos
- 39711000Aparatos electrodomésticos destinados a los alimentos
- 39713000Aparatos electrodomésticos para la limpieza; alisadores
- 39714000Campanas aspirantes para extracción o reciclado
Description
SKI er en indkøbscentral og udbyder på vegne af SKI’s kunder en rammeaftale vedrørende Hårde hvidevarer, og visse tjenesteydelser forbundet med hårde hvidevarer. Rammeaftalen er en frivillig aftale, der kan anvendes af alle kunder, der har abonnement til SKI på det tidspunkt, hvor udbudsbekendtgørelsen bliver offentliggjort. Sortimentet på 10.03 omfatter husholdningsprodukter, der anvendes i husholdningskøkkener, men også benyttes i de offentlige institutioner, f.eks. i tekøkkener og andre steder, hvor behovet ikke er så stort, at der er behov for semiprofessionelle og professionelle produkter. 10.03 dækker således ikke professionelle produkter til brug i storkøkkener, som er omfattet af SKI’s forpligtende aftale 50.25 Storkøkkenudstyr. Sortimentet på 10.03 omfatter dog enkelte professionelle vaskemaskiner, tørretumblere, tørreskabe og opvaskemaskiner til husholdningsbrug. Se mere om sortimentet i bilag B og C og udbudsbetingelserne.
Award criteria
- Price — Se nærmere herom i udbudsbetingelserne.
Official publications
- TED · 00399093-2025 · 20 June 2025
- OJS · 117/2025 · 20 June 2025
Other tenders from Staten og Kommunernes Indkøbsservice A/S