10.01 Sportsrekvisitter (2025)
Buyer: Staten og Kommunernes Indkøbsservice A/S
- Published
- 14 January 2025
- Submission deadline
- 17 February 2025, 12:00
- Estimated value
- 72,000,000 kr
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00024286-2025
- Reference
- 69fe17c6-c825-43e1-99de-3d40b36501bf
- Official source
- Official source
CPV codes
- 37000000Instrumentos musicales, artículos deportivos, juegos, juguetes, artículos de artesanía, materiales artísticos y accesorios
- 37400000Artículos y material deportivo
- 37410000Equipo para deportes al aire libre
- 37420000Equipo de gimnasio
- 37430000Equipo para boxeo
- 37440000Equipo para el ejercicio físico
- 37450000Equipo para deportes practicados en terreno de juego y en cancha
- 37460000Juegos de tiro y mesa y sus equipos
Description
SKI udbyder rammeaftale 10.01 Sportsrekvisitter, der vedrører standardiseret sortiment af sportsrekvisitter til voksne, unge og børn primært målrettet skoler og institutioner, som kan anvendes til idræts- motorik- og læringsaktiviteter. Rammeaftalen er en frivillig aftale, der kan anvendes af alle kunder, der har abonnement til SKI på det tidspunkt, hvor udbudsbekendtgørelsen bliver offentliggjort. Rammeaftalens sortiment består af 11 hovedproduktgrupper, som dækker over følgende: Atletik Boldspil Fritidsspil Fysisk træning og Motion Ketchersport Svømmeudstyr Gymnastik og Bevægelse Motorik, Balance og Læring Terapi og Genoptræning Måtter og Underlag Materiel og Diverse. Formålet med aftalen er at dække behovet for sportsrekvisitter, som kunderne oftest indkøber, og rammeaftalen vil derfor ikke dække kundernes behov for specialiserede sportsrekvisitter.
Award criteria
- Price — Den samlede evalueringstekniske pris beregnes ved følgende metode: Beregningen af tilbuddets scenariepris baseres på metoden ”pris × antal evalueringsenheder pr. år”. Den tilbudsgiver, der har…
Official publications
- TED · 00024286-2025 · 14 January 2025
- OJS · 9/2025 · 14 January 2025
Other tenders from Staten og Kommunernes Indkøbsservice A/S
- 17.13 Managementkonsulentydelser (DIS)
- 02.14 It-konsulenter (DIS)
- 02.14 It-konsulenter (DIS)
- 50.86 Biler
- 17.13 Managementkonsulentydelser (DIS)
- 02.14 It-konsulenter (DIS)
- It-rådgivning (2025)
- 10.01 Sportsrekvisitter (2025)
- 50.48 - Tele og data (2026)
- 50.98 Genbrugshjælpemidler - pulje 1 (2024), genudbud af madrasser